Znáte výhody a nevýhody sexuální zdrženlivosti?

5985498775_23f7113db5_z

I v dnešní době se někteří lidé úmyslně rozhodnou pro sexuální zdrženlivost (abstinenci). A mají pro to i pádné důvody, i když to na první pohled není zcela zřejmé.

Sexuální abstinence se praktikuje z různých důvodů, které mohou být dobrovolné nebo nedobrovolné. K těm nejčastějším motivům patří náboženské důvody, strach před nechtěným otěhotněním nebo pohlavními nemocemi, negativní zkušenosti při sexu jako například zneužití, nezájem, asexualita nebo odmítání sexuálního styku. Někdy mohou být důvodem i zdravotní důvody jako například poruchy erekce nebo sociální problémy.

Výhody sexuální zdrženlivosti

Sexuální zdrženlivost může mít výhody i nevýhody. K velkým výhodám patří, že je absolutní ochranou proti nechtěnému těhotenství. Mimoto se nemusíme obávat nakažení nepříjemnými nebo dokonce nebezpečnými pohlavními chorobami. Jestliže na sexuální zdrženlivost pohlížíme vědomě jako na součást života, pak má tu výhodu, že zjednodušuje řešení všedních problémů. Je totiž daleko jednodušší soustředit se na jiné každodenní problémy. Není třeba se dále zabývat sexuálními aférami nebo úvahami o možných sexuálních partnerech nebo partnerských problémech. Někteří lidé preferují sexuální abstinenci, protože chtějí všechny síly investovat do kariéry a energii, kterou tím ušetří, investovat do práce.

Nevýhody sexuální zdrženlivosti

K nevýhodám patří samozřejmě, že se tímto připravujeme o nejhezčí vedlejší věc na světě. Za další se může sexuální abstinence projevit někdy negativně i na zdraví. Především když jsme se pro zdrženlivost nerozhodli dobrovolně, existuje nebezpečí vzniku psychických problémů. Studie dokládají, že sex má pozitivní vliv na určité tělesné obtíže, jako například problémy s prostatou. U žen nedostatek sexu podporuje vznik atrofie vaginálních svalů, které se při sexu stahují. Jestliže pak po delší době dojde k sexu, je možné, že bude doprovázen bolestmi.

Jestliže jste se rozhodli žít bez sexu, měli byste mít na paměti vždy výhody abstinence a vyvarovat se možných pokušení. Podporou mohou být přátelé, kteří nás v rozhodnutí podporují, protože sexuální abstinence se u mnoha lidí setkává s nepochopením.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>