Vydejte se na poznávací zájezd do Paříže

poznavaci-zajezd-paris

Paříž, jakožto jedno z nejslavnějších evropských měst, byste při svých toulkách a výletech neměli rozhodně vynechat. Můžete si zde užít plavby na Seině, projít se po slavné Champs-Élysées, vystoupat na Eiffelovku a ochutnat místní speciality.

Proč by vám při vaší oblibě v cestování neměla uniknout Paříž? Jde o velmi působivé a romantické město plné krásných kostelů, muzeí a obecně je velmi zajímavá historie samostatného města. Navíc, tamní lidé jsou přátelští, milí a kdybyste alespoň trošku uměli tamní jazyk, věřte, že by vás zahrnuli příběhy o různých místech, zákoutích a památkách, které mají své kouzlo. I proto je výlet do země galského kohouta naprostou povinností pro každého z vás.

Památky, které nesmíte vynechat

Katedrála Notre-Dame – gotická katedrála, která vás ohromí svou velkolepostí. Součástí Justičního paláce je Sainte Chapelle – svatá kaple, která je nejstarší dochovanou částí středověkého hradu. Panthéon – místo, kde odpočívá řada francouzských osobností jako byl básník Emile Zola a další. Poznávací zájezd do Paříže vás zavede také k Vítěznému oblouku, jež se nachází na historické ose města. Stavba je vysoká 50 m a byla postavena na počest bitvy u Slavkova. Odtud se lze vydat na slavnou Champs-Elysées, kde můžete vyrazit i za nákupy do luxusních butiků.

Samozřejmostí je návštěva Eiffelovy věže, která je se svou výškou 324 metrů symbolem Paříže. Nezapomeňte na muzeum Louvre, jehož nejnavštěvovanějším exponátem je slavná Mona Lisa Leonarda da Vinciho. Za zábavou zcela určitě vyražte do Moulin Rouge, kde se odehrávají ta nejlepší vystoupení umělců celého světa. Pro zamilované doporučujeme romantickou plavbu po Seině nebo návštěvu čtvrti Montmarte, kde můžete posedět v některé ze stovek typických francouzských kaváren a nasávat zdejší atmosféru jako umělci 19. století.

Kouzlo jihu Francie

Dalším typem pro vás může být poznávací zájezd Provence. Abyste okusili krásu blankytně modrého moře, kvetoucích zahrad, překrásných a úrodných vinic, lesů a vysokých kopců, musíte se vydat na jih Francie. Budete doslova unešení tamní přírodou a krajinou plnou barev, ze které se vám nebude chtít odjet. Poznávací zájezdy Provance za tu nádheru stojí.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>