Výcvik psa

pes

Každý pes by vlastně měl slyšet na své jméno a to již od malička. Poskakováním po lidech, nadměrné štěkání, napadání okolních psů, jiné projevy náklonnosti, napadání lidí, tak se chová nevychovaný pes. Je samozřejmostí, že by měl chodit na vodítku vedle majitele, měl by snášet dopravní prostředky a také náhubek, který musí každý pes mít.

Základní výcvik

Do základního výcviku patří chůze bez vodítka a přivolání psa k sobě. Každý pes by měl ovládat základní povely sedni, ke mně, lehni a zůstaň.

Výcvikem musíte psa „přinutit“ k tomu, aby udělal, to co chcete vy.

Budete potřebovat hodně trpělivosti a nervů. K pomoci vám postačí vodítko, obojek, náhubek, pamlsek (to co má nejraději) a hračku.

Základní povely jsou: sedni a lehni. První věc, kterou budete psa učit je sednout. Psa učíme cviků zásadně za pomocí vodítka, jinak ho budete neustále někde honit a nebudete mu moci ukázat co má vlastně vykonat.

Pár rad k výcviku pejska

* nechte psa před cvičením vydovádět a vyvenčit – pak je klidnější

* psa cvičí vždy jeden člověk – intonace hlasu a nároky různých lidí mate psa

* vyberte klidné místo – pes se bude věnovat jen povelům a nebude ho nic rušit

* dlouhé cvičení začne psa nudit – max. 5 minut a přestávka na proběhnutí

* při špatné náladě se psem necvičíme – přenášíme negativní náladu na psa

* trpělivost a důslednost

* při dobrém cviku psa hodně chválit – nepoužívat hrubé metody – pes se začne bát- dát odměnu za dobře vykonaný cvik

* když se cviky nedaří, nic se neděje, pokračujte ve cvičení následující den

Odměna a slovní pochvala

Psa můžete pochválit buď nějakým pamlskem, který má rád, nebo hračkou. Ale pamatujte, že odměna musí být ihned po dobře vykonaném cviku, zdlouhavé čekání na odměnu psa nebaví a pak se mu nechce do dalšího cviku.

Odměnit psa můžete i slovní pochvalou. Pes z vašeho hlasu pozná, zda ho chválíte či káráte. Musíte ho chválit hodně a pořád a použít k tomu i jeho jméno.

 

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>