Vybíráme dětský psací stůl

9482827313_b384c4ec37_z

Výbavou každého dětského pokoje by měl být kvalitní psací stůl, který bude přizpůsobený potřebám vašeho dítěte. Zapomeňte na to, že vaše dítě bude psát domácí úkoly u jídelního stolu nebo někde na starém stole, který zdědily. Každé dítě musí mít kvalitní stůl! Poradíme vám, jak vybrat ten správný.

Materiál – vyplatí se vsadit na kvalitu

Při výběru dětského psacího stolu počítejte s vyšší investicí. Důležité totiž je, aby byl stůl vyroben z kvalitního materiálu – takový totiž vydrží řadu let. Mezi nejkvalitnější patří psací stoly z masivu. Na trhu jsou také stoly z lamina nebo plastu – které jsou také kvalitní, ovšem vyznačují se nižší výdrží. U těchto stolů ale můžete vybírat z více barevných variací, které se budou dětem více líbit. Záleží tedy pouze na vás.

Dětské psací stoly a výška

Stůl do dětského pokoje nikdy nekupujte sami, ale na nákup si vezměte svého potomka. Musí si totiž výšku stolu vyzkoušet. Ideální výšku poznáte tak, že se dítě posadí ke stolu a úhel, který svírají  paže s předloktím, by měl být v ideálním případě 90°. Pokud je tento úhel vyšší nebo nižší – stůl není pro vaše dítě ideální. Pokud například kupujete stůl pro dítě, které chodí na základní školu a nechcete téměř každý rok kupovat nový, vsaďte na stoly s nastavitelnou výškou pracovní desky. Pracovní deska by také v ideálním případě měla mít zarážku, aby z ní předměty nepadaly na zem. Dětský pracovní stůl by měl mít také dostatečné množství úložného prostoru. Důležité jsou šuplíky a také odkládací prostor pro školní tašku, aby mělo dítě vše hezky při ruce.

Dětská židle k psacímu stolu

K ke kvalitnímu pracovnímu stolu samozřejmě patří i kvalitní židle. I za ni se nebojte připlatit. Ideální jsou anatomicky tvarované židle s opěrkami, které přinášejí dostatečný komfort při sezení. Důležité je, aby si ditě při sezení u stolu neničilo záda. Vybírejte takové dětské židle, které mají nastavitelnou výšku posezu a dobře tvarují zadní oblast od bederní části až k hlavě.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>