Víte, jak si vybrat půjčku?

půjčka

Nabídka na stoprocentní skvělou a rychlou půjčku se na nás valí ze schránek, televizí i internetu. Víte však, jak si skutečně vybrat nejlevnější půjčku? Není to nic snadného, zvláště, když je nabídka tak široká. V potaz berte své příjmy, případně záznamy v negativním registru dlužníků.

Jak vybrat půjčku?

Vybírejte pečlivě

Není potřeba i ve velké finanční tísni, kdy vás často tlačí také čas, brát první půjčku, která vám příjde pod ruku. Nejdůležitější není, jak rychle mi peníze vyplatí, kam musím dojet k podpisu smlouvy, ale roční procentuální sazba nákladů – RPSN. Tedy to, kolik za půjčku zaplatíte za jeden rok celkem, včetně všech poplatků. Tento údaj ze zákona musí být uveden u všech půjček nad 4999 kč. U krátkodobých půjček je tato sazba poměrně zavádějící, protože jde pouze o krátkodobé půjčování peněz a sazba vychází i v řádech desetitisíců.

Pomůže vám online srovnání půjček

Nevíte si rady a neumíte se orientovat na finančním trhu? Využijte online srovnávače. Na internetu jich najdete celou řadu. Jsou nezávazné, rychlé a zdarma. Zadáte částku a typ půjčky o kterou máte zájem. V mžiku vám chytrá kalkulačka vyjede nabídku a vy si můžete vybrat z celé řady ověřených produktů. Nebojte se srovnávat. Je to zadarmo. Pokud si z nabídky vyberete, je možné si o konkrétní půjčku rovnou požádat.

Zvažte, zda na půjčku máte peníze

Toto platí především u rychlých půjček. Pamatujte, že půjčku musíte vrátit v jedné splátce. Je proto důležité spočítat si na kalkulátoru půjčky, kolik vrátíte celkem. Podle toho si nastavíte výši půjčky tak, aby nenabourala posléze váš rozpočet.

Půjčujte si zodpovědně

Není potřeba si brát půjčku pokaždé, když nastane problém. Mnoho rodin nemá finanční rezervy a tak je položí i finanční výdaje do pěti či deseti tisíc korun. Není vhodné si půjčovat na placení jiné půjčky. Chcete si půjčku jen vyzkoušet? Vyberte si první půjčku zdarma. Není to žádný trik ani chyták. Pokud se vám produkt zalíbí, jistě se vrátíte znova a o tohle především společnostem jde.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>