Vinylová podlaha jako moderní i funkční trend

vinylova podlaha

Ačkoliv vinyl známe již dlouhou dobu, vinylové podlahy zažívají svůj boom právě nyní. Není to náhoda, protože tento typ podlahy přináší hned několik zajímavých vlastností, které rozhodně stojí za pozornost. Prosím, seznamte se.

Design pro náročné

První příjemnou vlastností vinylových podlah je jejich variabilní design. Vinylové podlahy jsou vyráběny s designem dřeva, kamene i dlažby, které dokonale imitují. V nabídce jsou i jiné designy. Vinylové podlahy se hodí do všech místností v domácnosti (jako stvořené jsou například do kuchyní nebo obývacích pokojů), ale své použití najdou i v komerčních prostorech.

Vysoká odolnost

Vinylové podlahy jsou oproti dřevu ale i dlažbě velmi odolné. Vynikají svou tvrdostí ale zároveň i pružností, což je dáno materiálem, ze kterého jsou vyrobeny – PVC. Vinylové podlahy jsou také značně odolné proti poškození a dokonce také proti vodě a vlhkosti. Odolávají i deformacím.

Snadná údržba a izolace

Snadno se také udržují – stejně jako běžné podlahy je můžete vytírat i používat vysavač. Pokud přece jen dojde k jejich poškození, stačí vyměnit pouze poškozený dílec. Vinylové podlahy jsou zajímavé i tím, že mají výborné akustické vlastnosti a jsou tepelně izolační.

Rychlá práce

Výhodou podlah je i jejich poměrně rychlá pokládka. Důležité ovšem je pokládat podlahu na absolutně rovný povrch, který je zbavený všech nečistot. Vinylové podlahy lze použít i při podlahovém vytápění.

Cena není pro každého

Výjimečné vlastnosti ale nejsou zadarmo. Za vinylovou podlahu si totiž připlatíte a ne málo. Na druhou stranu ovšem máte jistotu, že kupujete podlahu, která vám vydrží krásná mnoho let. Životnost vinylové podlahy se pohybuje je 30 až 50 let.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>