Tip na brikety pro noční topení

nocni brikety

Zatopit si v tomto období v krbu a poslouchat praskající dřevo, to je panečku krása. Jenže druhý den ráno přijde vystřízlivění, když musíte znovu zatápět. Existuje ale řešení, které vás od této zbytečné práce vysvobodí – noční brikety.

Výhodou dnešní doby je to, že se dá topení v zimním období udržet v takové fázi, že kromě přikládání (mluvíme-li třeba o krbu) a vynášení popela, není nutno nějakého dalšího záasahu. Tím hovoříme o tom tradičním a neoblíbeném roztápění. To už vás druhý den ráno nemusí trápit, když si pořídíte noční brikety. Asi je vám jasné, o co jde a hlavně, co je jejich úkolem. Jen pro zopakování, než půjdete spát, hodíte do krbu jednu briketu, zavřete dvířka a můžete v klidu usnout. Ráno přijdete ke krbu a stále máte žhavé popílky, takže jen přiložíte dřevo a topíte dál.

briketySložení nočních briket

Možná vás bude zajímat, z čeho jsou tyto brikety vyrobeny, že mají tak dlouhou výdrž a díky nimž je v domě teplo i několik hodin. Kůrové brikety, jak se jim také říká, jsou lisované z čisté kůry stromů za pomoci vysokého tlaku. Do takto slisované kůry se nepřidávají žádné přísady ani lepidla. Vše je čistě přírodní. Mají výborné vlastnosti a udrží výhřevnost 8 až 10 hodin.

Výhody nočních briket

  • pomalé hoření, delší výdržnost tepla a žhavých popílků
  • šetrné k životnímu prostředí
  • použití ve všech typech kotlů a krbových kamen
  • dobrá skladovatelnost díky malým rozměrům, na suchém místě vydrží i několik let

Jaké noční brikety existují

Na webových stránkách Optimtop.cz si můžete vybrat ze tří variant briket. Prvním typem jsou klasické noční brikety kůrové, které jsou charakteristické tmavě hnědou barvou. Obsahují 80% stromové kůry a 20% pilin. Při hoření nabývají na objemu až o 30%. Prodávají se v balení po 5ti kusech. Papírové brikety NIGHT jsou druhým typem. Jejich žhnutí se blíží až k 10ti hodinám. Vhodné jsou především pro topeniště, kde se má dlouhodobě udržet stabilní nižší teplota. Rašelinové brikety se pyšní dobrou výhřevností, neškodí životnímu prostředí a jsou velmi vhdoné pro topení v krbech, kamnech a kotlích.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>