Těžké váhy v průmyslu

prumyslove-vahy-plosinove1

Přístroje na určování váhy jsou tady s námi už od nepaměti. Postupem času se ale více zdokonalovaly a rozdělily do různých odvětví na váhy osobní, kuchyňské nebo průmyslové váhy. Každá z nich má svá kritéria a nezbytné součásti. S průmyslovou váhou se můžeme setkat v našem životě celkem často, i když si to neuvědomujeme. Protože průmyslová váha je už, například ta v obchodě, na které si můžete zvážit zeleninu nebo ovoce, je setkání s nimi naprosto nevyhnutelné.

Podlahové váhy – pomocníci ve skladech

Jedna ze skupin vah, které jsou nám ještě celkem blízké, jsou podlahové váhy, které své použití uplatňují zejména ve skladech s velkým a sypkým zbožím. Její vzhled připomíná velkou černou desku se zabudovanými tenzometrickými snímači, které určují konečnou hmotnost. Je převážně vyrobena z různých kovů, například ocel nebo zinek. Výhoda těchto vah spočívá v možnosti umístění i do ne suchých míst, což u vah se zabudovaným počítačem možné není. Zároveň váha sama o sobě neváží žádné tuny, proto i její přesun není až moc náročný. Některé z těchto vah mají v sobě funkci i počítání kusů anebo porovnávání v procentech. Vážící rozsah se pohybuje okolo 300 – 3 000 kg.

Jeřábové – když potřebujeme něco zvednout

Jedná se o velikostně nejmenší typ váhy. Jak již název vypovídá, zde musíme vážený předmět zavěsit do závěsu. Tato průmyslová váha se skládá ze dvou, převážně ocelovích karabin a malým počítačem, který nakonec určí celou váhu zavěšeného předmětu na malé digitální obrazovce. Počítač je kupodivu z plastu, což ho samozřejmě neomezuje a je velmi kvalitně vyrobený. Výhoda této váhy je hlavně její malý rozměr, samotná váha a v celku všestranné použití. Nevýhodou je snad jen ten fakt, že pokud nemáte jeřáb, či jiný závěsný systém, tato váha vám příliš neposlouží. Její vážící rozsah je okolo 1500-9000kg. Některé druhy mohou obsahovat i dálkové ovládání, pro snadnější nastavení při samotném vážení.

Mezi průmyslové váhy se řadí také visuté váhy na jatkách, vážící se kusy syrového masa. Dají se vcelku rychle zařadit do běžného provozu jatek. Jsou pojízdné, čili mohou pak dopravit břemeno na určité místo a ještě do toho dělat svoji práci. Jsou většinou celoocelové na malých kolejích předělaných u stropu. Jsou vhodné do všech typů prostředí, takže ani voda, ani prach nezadrží jejich neustálý proces. Jejich váhový rozsah je 200-600 kg.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>