Textilní haly – instantní zázrak

textilni-hala

Úsporný, rychlý, levný, mobilní? Právě tyto čtyři slova charakterizují zastřešovací systémy textilních hal. Řekneme vám, proč využít právě je.

Nový trend

Určitě jste si všimli rozšiřující se laviny těchto textilních hal, které jsou tak oblíbené kvůli úspoře času, peněz, univerzálnímu použití, minimálními nároky na péči a dlouhou životností. Takže pokud hledáte stan na vaši párty, hangár, celoroční uskladňovací prostory na zboží, chov zvířat, montážní nebo sportovní halu, už nemusíte váhat ani vteřinu.

O co vlastně jde?

Jak už bylo řečeno, jedná se o zastřešovací systém s mnohým užitím nejen pro podnikatelské účely. Nejčastěji jsou textilní haly vyhledávány pro své uplatnění jako skladové prostory. Nemusí se jednat pouze o jednu halu, ale o celý komplex, dokonce je i možné napojení na stávající budovu. V našem blízkém okolí jsou využívány velkými společnostmi jako např. Geosan Ostrava, Vlamax Bystřice, Thimm Service v Chotětově či dokonce Integry Automotive ve slovenském Lozornu. Když už víme, jak všestranné textilní haly jsou, pojďme se podívat na proces realizace trochu podrobněji.

Když už jste se rozhodli

Všemu samozřejmě předchází objednání haly dle vašich specifických požadavků, popřípadě objednání na základě pevně stanovených rozměrů té či oné společnosti, která produkt nabízí. A co teď? Začněme, jak se říká, od podlahy. Tyto haly se dají postavit na každém vodorovném a zpevněném povrchu, není třeba žádných stavebních základů, což je jen další z mnoha výhod. Následuje příprava montáže konstrukčních dílů, ze kterých je vyrobena celá kostra haly. Ovšem pozor, bez jakýchkoli sloupů, pilířů a jiných podpěr uvnitř kostry. Pokračuje se plachtovým opláštěním konstrukce- tedy střechou a bočními stěnami, které je zapotřebí vypnout speciálním mechanismem zajišťujícím odolnost vůči vnějším živlům. Nyní zbývá pouze instalace vnitřního vybavení a osvětlení, které je závislé na konkrétních požadavcích klienta.

Detaily a materiál

Jedna z hlavních výhod, na kterých se princip textilních hal zakládá, je mobilita veškerých dílů. A to jak opláštění, tak i konstrukce. Nosná kostra je vyztužena a vyrábí se většinou ze slitin hliníku a oceli. Nejsou výjimkou ani povrchové úpravy jako zinkování či eloxování, které prodlužují životnost konstrukčních dílů . Textilní materiál sloužící k opláštění je z mimořádně odolných, těžko hořlavých polyesterových vláken. Na trhu existuje velká škála barev a dokonce i možnost zvolit si velkoplošný tisk loga vaší firmy, jména nebo čehokoli jiného, co budete na hale nebo stanu chtít mít. Nemusíte se obávat, že byste si nevybrali.

V tomto případě se opravdu dá říci, že v jednoduchosti je krása. Je jen otázkou času, kdy se začne námi zmíněný způsob zastřešení propagovat globálně. A nebo se to již stalo? Udělejte si obrázek sami. Za všechny výhody (a že jich není málo), které textilní hala má, udělujeme jedním dechem velké plus, jenž je jednoznačně zasloužené.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>