Test pneumatik pro skútr. Vybrali jsme ty nejlepší za vás

pneu-michelin-reggae

Váháte s výběrem pneu pro váš skútr? Levnější nebo dražší? Stále se nemůžete rozhodnout? Poradíme vám a ukážeme naše tři favority napříč celým trhem. Hodnotili jsme za pomoci subjektivních testů uživatelů pneu od různých výrobců. Mezi kritéria patřil nejen výkon na běžné silnici, ale i v terénu a za nepříznivých podmínek. Samozřejmě jsme vycházeli i z takových parametrů jako jsou přilnavost, bezpečnost a poměr kvalita – cena.

Doporučené moto pneu pro skútry

Náš první tip jsou pneu od Bridgestone. Pokud jste majiteli novější verze větších skútrů, pro které je prioritou bezpečná, komfortní a stabilní cesta a zároveň jste ochotni investovat vyšší částku, je pro vás Bridgestone Battlax TH01 jasná volba. Tato pneu má přizpůsobenou kvalitu dezénu a drážek speciálně pro nejvyšší možnou přilnavost na vozovce. Zadní pneu je vytvořena z odolnější směsi materiálu, je tudíž méně náchylná k opotřebování. Je třeba zmínit i první radiální dezén pro skútry od tohoto výrobce, jímž je zajištěna obecně kratší brzdná dráha, nižší spotřeba paliva, delší životnost pneu a další jízdní vlastnosti, pro než je tento typ dezénu typický. Jediné dvě nevýhody této pneu jsou schopnost jízdy na sněhu (která je podprůměrná) a bohužel i cena, u které nemáte šanci se vejít do 2 400 Kč.

Mezi další tip jednoznačně patří Michelin pro jízdu na silnici i v terénu. Pokud hledáte pneu, která zvládne čtyři roční období, je Michelin Reggae pro vás jako stvořený. Dezén je v tomto případě přizpůsoben vodě, nezpevněnému povrchu i sněhu. Nemusíte se obávat, že by drážky zůstaly zanesené blátem nebo jinou nečistotou, mají totiž tvar určen k samočistění, z čehož vyplývá i rychlý odtok vody v případě kontaktu s mokrou vozovkou. Široké šikmé drážky jsou ale výhodou i na běžných silnicích, kde zajišťují maximální stabilitu skútru. Cenově vychází Michelin vstříc, tyto pneu seženete již od 700 Kč, což je jen další plusový bod.

Stále jste si nevybrali? Nevadí. Máme tu pro vás posledního favorita kategorie moto pneu pro skútr a tím je Dunlop Scootline SX01. Tuto pneu ocení hlavně ti, kteří mají doma japonské a jiné středně velké, až velké skútry s možností jízdy ve dvou. Výchozí myšlenkou byla stabilita a bezpečnost jízdy nejen v přímém směru, ale i v zatáčkách. Nadprůměrně Dunlop vyniká při cestování na suché vozovce a to převážně přilnavostí a komfortem pneu. Nemusíte se tedy bát rychlé jízdy nebo nepohodlí. Bohužel zde trochu kalibruje výkon na mokru a ve sněhu. Stejně jako u Bridgestone je kvalita pneu snížena hlavně její špatnou použitelností v zimě, tedy ve sněhu. Ale pokud Dunlopu tento mínus odpustíte a zvolíte za necelé 2 000 Kč právě tuto pneu, určitě vás potěší její kvalita ve všech ostatních směrech.

Tímto výčet hodnocení končí. Každá zde zmíněná pneu má své výhody i nevýhody, ale obecně jsme se snažili vybrat pokud možno co nejvšestrannější a tedy i v praxi nejlépe použitelné typy pro vás. A to samozřejmě za nejoptimálnější cenu. Pevně doufáme, že jste přišli na své a test pneumatik pro skútr byl přínosem nejen při rozhodování o budoucí koupi.

Zdroj: Pneumatiky.cz

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>