Terapie a osobní růst žen

meditace

Každá žena potřebuje osobní rozvoj a seberealizaci. Zvlášť v moderní době, kdy jsou na ženy a dívky kladeny mnohem vyšší nároky než kdykoliv v minulosti. Ženy jsou obecně citlivější, mají jinou duši a bolestné věci vnímají jinak než muži a často intenzivněji. Je tedy třeba zvláštního přístupu, a pokud je to nutné, pomoci jim najít vnitřní rovnováhu, zvýšit sebevědomí a posílit jejich duševní rozvoj. Existuje několik druhů různých terapií, které mohou podstoupit všechny věkové kategorie a generace.

Koučing

Pod pojmem koučink se rozumí setkání, kdy se pomocí otázek psycholog snaží dobrat k jádru trápení či nějakého problému. V tomto přístupu se hodně pracuje s emocemi pacienta a s jeho energií.

Psychoterapie

Způsob psychoterapie v Praze může zvolit každá žena, která má nějaké trápení. V psychoterapii se postupuje v různých krocích, lze volit odlišené postupy. Víceméně se ale jedná o přístup, který v sobě zahrnuje několik směrů zabývajících se energií v těle pacientky a jejími blokádami na úrovni psychické i fyzické. Psychoterapický postup může také zahrnovat dechové cvičení. Co bude pro pacientku nejlepší, rozhodne vždy na místě kvalifikovaná osoba. Terapii někdy můžete zvolit také v případě, chcete-li dívku zapojit do volnočasových kroužků a bojíte se, abyste příliš nezatížili její psychiku. I tehdy vám kvalifikovaný personál poradí, co a v jaké míře je vhodné.

Osobní růst

Osobní růst a seberealizace je velice důležitou složkou života. Jelikož jsou ale na dívky kladeny již od mladého věku vysoké nároky, na samotný růst někdy nezbývá dostatek času. Dívky v takových případech trpí psychickými poruchami, které mohou zajít až k sebepoškozování či poruchám příjmu potravy. Všichni rodiče by se měli zamyslet nad tím, jestli na své dcery nemají přemrštěné nároky a nechávají jim nějaký osobní prostor, který mohou dívky využít právě k seberealizaci a k věcem, které dělají rády.

Vnitřní rovnováha

Terapie může také pomoci ženám najít ztracenou vnitřní rovnováhu a pomoci odbourat stres. Pokud se pro nějakou terapii rozhodnete, nestyďte se za to, je to zcela normální proces, který není v uspěchaném 21. století neobvyklý. O psychický stav, sebevědomí a osobní rozvoj žen a dívek je nutno dbát za každé okolnosti a v každém věku. Více užitečných informací se dozvíte na webu www.terapie-zeny-divky.cz.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>