Styl oblékání teenagerů

17229876866_3af4fc6418_z

Dnes už neexistuje věta „nemám co na sebe, není z čeho vybírat“. Snad na každém rohu stojí obchůdek, v jehož výloze se pyšní figuríny oblečené do nejnovějších módních trendů. Když do takového obchůdku vejdete a rozhlédnete se kolem sebe, jakou věkovou skupinu uvnitř uvidíte v převaze? Co dnes mezi mladými teenagery frčí za styl oblékání?

Mladí myslí na zevnějšek

Často jim ještě není ani patnáct, ale v módních trendech se mnohdy orientují víc, než kdejaká starší dáma. Jsou v pubertě, chtějí se líbit chlapcům a svým vrstevnicím ukázat, která z nich má v módním světě navrch. Jejich první kapesné, vydělané peníze z brigád nebo finanční dar k narozeninám od rodičů, babiček a dědečků, jdou nejčastěji na oblečení. Proč? Je to logické. Jsou ve věku, kdy se chtějí bavit. Chodit s přáteli na diskotéky a zábavy, na kterých se chtějí reprezentovat slušivým a trendy oblečením.

V úvodu jsme zmínili kamenné obchody napěchované nejnovějšími módními trendy různých světových značek, ale vybírat oblečení můžete i na internetu. Z tepla domova a jedním klikem počítačové myši se dostanete na různé e-shopy, kde najdete nepřeberné množství oblečení různých stylů.

Styl oblékání

Černě zvýrazněné oči, kostkovaná sukně, pruhované podkolenky a náušnice s motivem žiletek. Tímto stylem oblékání se charakterizují mnohé emo girls a dávají tím najevo, že se nebojí ukázat své emoce. Jsou fascinované temnotou, touhou po romanci, věcmi týkajícími se smrti a mají také sklon k sebepoškozování. Teenagery vyznávající styl gothic poznáte podle dlouhých černých vlasů, černých nebo červených šatů s krajkami a nabíranými sukněmi. Oblíbené jsou také dlouhé kabáty, korzety a rukavice. Street styl je tak trošku směřován k snowboardingu a skateboardingu. Rozumí se tím mikiny a bundy s různými barevnými variacemi doplněné nějakou grafikou, džíny klasického střihu a kšiltovky s pevným rovným kšiltem. Klasický styl oblékání preferuje většina mladých teenagerů. Bývají to trička, svetry, mikiny, košile, rifle a kalhoty různého módního střihu. V případě kluků je to styl, který bývá někdy označován jako „šampóňácký“.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>