Stolní fotbal – zábava pro všechny

5005186912_df7a748867_z

Po celé generace patří stolní fotbal mezi jednu z nejoblíbenějších společenských her. Je určený jak pro nejmenší, tak i pro dospělé. Druhů stolního fotbalu existuje hned několik. Které to jsou?

Mezi velmi populární stolní fotbálek, který mohou hrát i vaše ratolesti, patří ten od firmy Stiga, při němž se hraje pomocí táhel. Těmi ovládáte jednotlivé postavy, kterými pohybujete tam a zpět, nahráváte a střílíte góly. Výhodou této hry je kromě popularity i její dlouhá životnost. Pokud se totiž stane, že omylem ztratíte nějakou součástku nebo něco rozbijete, nic se neděje. Vše je možné vyměnit za nový díl, který lze zakoupit u mnoha prodejců Stiga fotbálků. Chcete-li udělat vašim dětem radost a přitom si sami užít trochu zábavy při dnech, kdy nemáte co na práci, připravte částku okolo dvou až tří tisíc. To je cena, kterou za Stiga stolní fotbal zaplatíte.

Oblíbenější variantou je klasický stolní fotbal

Populárnější variantou stolního fotbalu je ten klasický, při kterém hrajete pomocí teleskopických zasouvacích tyčí. S tímto druhem stolního fotbalu se lze setkat v každé druhé hospodě, zábavných centrech, některých hotelech, apod. Tato hra je určena pro dva až čtyři hráče, tudíž proti sobě mohou nastoupit jednotlivci nebo dvoučlenné týmy.

Konstrukce hry váží několik desítek kilogramů a není to tedy nic pro časté stěhování. Údržba stolního fotbalu je nenáročná, neboť všude se dá snadno dostat s vlhkým hadrem a zbavít se tak prachu za pár minut. U stolního fotbalu je také výrazně minimalizováno riziko zranění naproti stojícího hráče. Teleskopická tyč se totiž zasekne v takové vzdálenosti, aby v zápalu boje netrefila soupeře.

Cena stolního fotbalu se pohybuje v různých cenových relacích. Za menší verze, které mohou být spojeny i s dalšími hrami, zaplatíte pár tisíc korun. Za velké stolní fotbaly, jako jsou ty, které známe z nejrůznějších míst, si připlatíte podstatně vyšší sumu, která může atakovat hranici 30 tisíc korun.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>