Stipendia na prestižní zahraniční univerzity

525742850_58e2a1ec7b_z

Tomáš Krsek a jeho žena Martina si jsou dobře vědomi důležitosti vzdělání v životě. V roce 2011 společně založili nadační fond Krsek Foundation, který se zaměřuje na pomoc méně majetným studentů. Oba manželé vystudovali VŠ, konkrétně na Ekonomické fakultě ZČU v Plzni. Každoročně je v přijímacím řízení vybráno 10 studentů, kterým bude zaplaceno magisterské studium v zahraniční na jedné z 38 škol. Mezi nejznámější školy patří například Oxford, Cambridge, Stanford, Yale, Duke nebo Princeton.

Tomáš Krsek a Škoda

Tomáš Krsek se narodil v roce 1972 (43 let) a po vystudování vysoké školy pracoval 2 roky jako makléř. Vzápětí na to se dostal do firmy Škoda, kde jeho kariéra rychle rostla.

Z asistenta ředitele se Tomáš Krsek velice rychle dostal na pozici generálního ředitele spol. Škoda Holding a předsedou představenstva spol. Škoda Transportation.

Zájemci a požadavky, které jsou na ně kladeny

Každý zájemce o stipendium musí splňovat hned několik požadavků. O stipendium může zažádat pouze student s českým občanstvím, jehož věk nepřekročil 25 let. Uchazeč musí zaslat přihlášku, jejíž součástí je potvrzení o přijetí na magisterské studium, životopis, ve kterém budou obsaženy informace o dosaženém vzdělání a praxi, motivační dopis, prokázání o majetkových poměrech (např.: kopie daňového přiznání) a potvrzení o zažádání a následném zamítnutí stipendia na uchazečem zvolené univerzitě, nebo jeho neúplném vyplacení. Poslední částí je ústní pohovor, při kterém je nutné splnit psychologicko-inteligenční test.

Nejprestižnější univerzity na světě

Tato stipendijní nabídka se vztahuje celkem na 38 univerzit, ze kterých si může uchazeč vybírat, jde především o technické obory, přírodní vědy, politologii, historii nebo ekonomii.

  1. Amerika – Harvard, Yale, Princeton, Stanford,…
  2. Velká Británie – Cambridge, Oxford,…
  3. Německo – Techniche Universitat Berlin…
  4. Kanada – McGill university a University of Toronto
  5. Švýcarsko – Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne,…
  6. Rakousko – Universitat Wien
  7. Austrálie – Australia National University

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>