Rehabilitace psů

rehabilitace psa

I psům je důležité po jakémkoliv zranění poskytnout maximální péči. Aby hojení ran probíhalo co nejlépe a po zahojení mohl váš miláček opět “skákat přes kaluže”, je nutné zajistit kvalitní rehabilitaci.

Co se rozumí rehabilitací psů a na jaké partie je zaměřena

Rehabilitace psů je určena především pro ty jedince, jenž podstoupili nějaký operativní zákrok a je potřeba u nich opět posílit svalstvo, udržet hybnost kloubů a pohybový aparát. Mohou jí však podstoupit i starší nebo ochrnutí psi, kterým se mnohdy tímto způsobem může ulevit od bolesti.

Rehabilitace psů se netýká pouze těch nemocných

Ačkoliv se může zdát, že rehabilitace je určena jen pro psy po operačních zákrocích, není tomu tak. Vhodnost je možná tak u psů, kteří mají oslabené svalstvo a potřebuj íjej posílit, ať už jde o mladé psy nebo ty starší, kde ochabení svalstva a vaziva je zcela běžné.

Průběh rehabilitace a její délka

V první fázi je seznámení ošetřujícího lékaře se psím pacientem, u kterého si musí dotyčný získat přízeň. Následne se přechází do cvičení s postiženou končetinou, ať už formou různých masáží, tak se rovněž provádí cvíčení na nafouknutém míči, skákání přes překážky, apod.

Jak dlouho bude léčba trvat se nedá odhadnout. vtěšinou to bývá otázkou několika týdnů. Důležité je provádět pravidelné cviky, postižené místo zbytečně příliš nezatěžovat a naučit se s končetinou pracovat, abyste nemuseli pravidelně jezdit ke specialistovi, ale mohli cviky provádět i doma. Ty složitější cviky přeci jen nechejte na zkušenějších a vyškolených osobách.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>