Rádce krmiva pro psy

dog

Každý člověk, toužící po psím mazlíčkovi, by si měl velmi dobře promyslet, zda si pejska pořídí nebo ne. Pes není hračka, kterou si koupíte, a když se vám nelíbí, tak ji vyhodíte. Je to živý tvor, o kterého je potřeba se řádně starat. Pes vám vaši péči a lásku oplatí svou věrností a oddaností. Proto je velmi důležitá správná výživa, aby byl pes v dobré kondici. Také je velmi důležitá denní dávka krmení.

Je velké množství firem, které vyrábějí granule pro psy velmi kvalitní a bohužel jsou i takové, které vyrábějí nevhodné granule pro zdraví a kondici vašeho pejska.

Základní skupiny krmení

Granulované

Ve formě granulí malých, větších a velkých, které obsahují přesně odměřené dávky potřebných živin na každý den a na každém obalu je vyznačena denní dávka krmiva podle velikosti psa. Je velmi dobře skladovatelné. Granule se dělí podle velikosti plemene.
– je potřeba vyvarovat se obilnin a kukuřice – pro psí zažívání je nevhodné a způsobují trávicí potíže a alergie. Občas můžete pejskovi podat hrách nebo rýží, ale opravdu občas, neboť pes je především masožravec.
– moučka je extrudována, proto je lepší používat na hrubo namleté maso nebo usušené, které je v některých krmivech. Granule tak lépe voní a více pejskům chutnají.
– pokud psa krmíme jen granulemi, které jsou pro určitý věk pejska, i jeho velikost a dáváte mu správnou dávku dle návodu, pak máte jistotu, že dostává veškeré potřebné vitamíny a minerály.

Konzervy

dávkování je podobné jako u granulí a má lepší aromatickou vůni. chuť je lepší, než u granulí. Toto krmivo používá menší část chovatelů, a to z důvodu vysoké nákupní ceny. Má i vysoké procento vody a z toho důvodu konzervovaného krmiva, sežere pes více, než granulovaného.

Barf

Je to krmivo pro psi složené převážně ze syrového masa, u kterého je obtížné sestavit krmnou dávku. Navíc může nastat problém se skladováním masa. Při podávání syrového masa, mají majitelé psů strach z parazitů a jiných onemocnění. Ti kteří barfování používají tvrdí, psovi nic z konzumace syrového masa nehrozí. Tato strava je psům nejpřirozenější. Granulované krmivo má hodně přidaných chemických látek, proto je kritizováno.

Domácí strava

Je velmi náročná na přípravu, a je zde velmi obtížná příprava vyvážené krmné dávky. Pes může konzumovat vejce, ovoce, zeleninu i mléčné výrobky. Během vaření dochází ke zničení důležitých živin pro psa. Pečlivě čtěte složení krmiv a optimální je když je v krmivu 25% masa. Čím větší procento masa, tím jsou granule kvalitnější.

Krmivo pro štěňata

Má obsahovat dva díly masa a jeden díl přílohy. Je potřeba aby potrava nebyla příliš teplá, ani příliš studená. Pro ochucení kaší či jogurtů nepoužívejte cukr, ale med. Štěňatům je vhodné podávat mléčné výrobky jako tvaroh, jogurty, sýry a jako pamlsek žloutek.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>