Proč muži bývají tak často nevěrní

infidelity-379565_640

Co vede muže k podvádění? Mají k tomu skutečný důvod nebo je jen láká touha a poznání? Otázky, které si ženy kladou dennodenně. Bývá těžké pochopit muže a ještě těžší pochopit jejich důvody, proč svým partnerkám zahýbají.

Zvyšování sebevědomí

Je to smutný fakt, ale většina mužů své milé zahýbá jen proto, aby sami sobě dokázali, že ještě nepatří do starého železa a dokážou ženu ulovit. Ano, ulovit je to správné slovo. Muži jsou od přírody lovci, a když mají doma už jistou kořist, občas se jim zasteskne po době, kdy byli volní a svobodní a oprašují své schopnosti lovce. A bohužel nevěra je způsob, jak si ztracené sebevědomí znovu navýšit. Jediná uklidňující skutečnost může být ta, že tento typ nevěry bývá jen chvilkový a muž poté, co svoji trofej získá, o ni ztratí zájem.

Nedostatek sexu

Další velmi častý důvod, kvůli kterému se muži nechávají zlákat. Nedostatek sexu nebo nekvalitní hrátky v posteli v nich logicky vzbuzují touhu poznat něco nového nebo dostat to, co nemají. Nevěra za účelem sexuálním bývá o něco nebezpečnější než v případě zmíněném výše. Pokud jsou ve vztahu intimní problémy dlouhodobě, muž bude sex hledat neustále a opakovaně.

Nezájem ze strany partnerky

Ženy, jednoduchá rada pro vás: zajímejte se více o své muže. Oni se pak budou cítit milovaní a budou vám vděční. Chlapi obecně těžko snášejí, když se o ně nejeví zájem a často svým partnerkám vyčítají, že se jich málo vyptávají a nesdílí s nimi radost z úspěchů. Milenka proto často slouží také jako jejich vrba, které se mohou pochlubit, že porazili kamaráda v tenise na tři sety, nebo kolik dali při fotbale gólů. Stačí jedna, dvě otázky denně, a muž bude spokojený.

Ze vztahu se vytratila láska

Pokud v dlouhodobém vztahu není láska, dřív nebo později se to projeví různými způsoby. V partnerských vztazích, kde nefigurují společné děti, často dochází k rozchodům, avšak v manželstvích je to o stupeň složitější. Muži často nechtějí odcházet od partnerky, protože ji mají svým způsobem pořád rádi a něco je spojuje. Zároveň je však táhne srdce a tak si hledají milenky, se kterými mohou cítit to, co jim v manželství chybí. Citová nevěra bývá vůbec ta nejhorší. Není totiž založená jen na sexu, ale na opravdových citech. A láska je mocný čaroděj.

Mladá kolegyně z práce

Podle statistik až 40% mužů našlo zalíbení u kolegyň v práci. A zdaleka nemuselo jít o nezadané muže. Je to alarmující číslo, na které by se měla zaměřit každá žena. Buďte na svého muže milá, zajímejte se o něj, najděte si čas jen na vás dva a nezapomeňte se občas zeptat na to, s kým vůbec to váš muž pracuje.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>