Pozor na inzeráty práce z domu

plnění obálek

Na internetu je čím dál více nabídek na práce z domova. Přivýdělek by tom mohl být jistě více než výhodný, ale většina těchto inzerátů je jen velkým lákadlem s vidinou velkých výdělků, které však nikdy nedosíhnete. Proč tedy na nabídky prace z domu nereagovat?

Jeden příklad za všechny – plnění obálek

Narazit na inzeráty, které lákají uchazeče na manuální plnění obálek, není vůbec složité. Stačí do vyhledávače zadat frázi “práce z domu plnění obálek” a rázem můžete pročítat řadu lukrativních nabídek. Všechny tyto inzeráty většinou vkládají lidé, kteří na stejný inzerát jako vy zareagovali. Ptáte se, co má plnění obálek společného s tím, že dotyčný všude na internetu rozmisťuje inzeráty k tomuto přivýdělku? Vysvětlíme na příkladu jedné podvedené ženy, která na jeden takový inzerát zareagovala. Nejprve musela dle instrukcí zaslat částku 690 Kč (nyní již 790 Kč!), která byla za startovací balíček včetně smlouvy o výkupu nadepsaných a ofrankovaných obálek. Mělo jít ale o vratnou zálohu, kde je v inzerci doslova psáno: “Tímto se chráníme před neseriózními jedinci, kteří nemají žádný jiný zájem, než uspokojit svou vlastní zvědavost a činnost nevykonávají. Přirozeně žádná firma si nemůže dovolit bezplatně zasílat materiály a poskytovat služby každému, kdo si o ně požádá”. Jistě, firma se chce nějak bránit, řekne si člověk, takže s vidinou zlepšení finanční situace žena udělala vše, jak jí bylo v inzerátu popsáno.

Po několika dnech tedy přijde startovací balíček, při jehož otevření se nestačíte divit. Vaším úkolem je do plnění obálek nalákat další uchazeče, ze kterých pak následně budete dostávat peníze. Jakou formu zvolíte, tedy internet, tištěná média, apod., je čistě na vás. Opět by na konci inzerátu mělo být uvedeno, že dotyčný se více dozví za nadepsanou a ofrankovanou obálku, kterou zašle na vaší adresu. Co tedy dotyčná žena, která startoavcí balíček obdržela, udělala? Samozřejmě smlouvu nepodepsala a chtěla vrátit zálohu. Proč? I kdyby na tuto nabídkou přistoupila, aby se jí vrátila částka za startovací balíček, musela by do tohoto systému nalákat několik stovek lidí.

Vrácení zálohy ano, ale jen část

Samozřejmě, že v tomto případě budete chtít požadovat vrácení celé zálohy, jenže ejhle, z částky vám bude strženy tzv. storno poplatek, který dělá 190 Kč. Fígl je v kontaktním formuláři na konkrétní webové stránce, kde jsou přímo pod ním uvedené podmínky. V nich se v bodě č.10 doslova píše: Při písemném odstoupení od spolupráce a řádném vrácení kompletní zásilky spolupracovníkem do 14-ti dnů od přijetí účtujeme stornopoplatek ve výši 190 Kč.

Podobných inzerátů, třeba i na práce z domu bez poplatku, najdete nespočet. Liší se jen formou vaší práce, tzn. někde budete plnit obálky, jinde bude vaší prací sestavování propisek, apod. Ne všechno je podvod, ale měli byste se držet několika zásadních bodů.

Práce z domova – užitečné rady

  1. Prověřte si firmu, která práci nabízí
  2. Ujistěte se, že jde o práci, při které někoho jiného nepoškodíte
  3. Získejte si o dané práci informace z různých diskuzí na internetu
  4. Neregistrujte se, než si vše přečtete, včetně podmínek spolupráce
  5. Nepodepisujte nic s čím nesouhlasíte

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>