Povinné ručení

5897395728_68513bb3b5_z

Od roku 2000 platí povinnost pro motoristy pojistit každé motorové vozidlo proti škodě způsobené provozem vozidla na pozemní komunikaci. Pokud tato povinnost platí nově i pro vás, máme pro vás několik zaručených rad, aby vše proběhlo bez zbytečného protahování.

Povinné ručení online nebo pobočka?

Pokud si chcete ušetřit čas i peníze, máte-li přístup na internet, můžete si sjednat povinné ručení online. Je to rychlé, nemusíte nikam spěchat a v klidu si projdete jednotlivé nabídky pojišťoven a vyberete podle vás nejpřijatelnější povinné ručení. Porovnání není vždy jednoduché, neboť se pojišťovací instituce snaží nabídnout klientům co nejlepší podmínky k tomu, aby u nich uzavřeli pojištění. Různé bonusy a zvýhodnění v tomto případě nejsou vyjímkou. To však nic nemění na tom, že několika kliknutím si můžete uzavřít povinné ručení a přitom jste ani nevystrčili paty z domu. Jednodušší forma uzavření pojištění vozidel snad ani neexistuje. Druhou možností je návštěva poboček. V prvé řadě ale nejprve musíte zjistit, kde a jaké nejlepší podmínky vám nabídnou a podle toho konkrétní místo navštívit a na přepážce uzavřít povinné ručení. Vyškolené pracovnice vám se vším pomohou. Máte-li dražší vůz, rozhodně zauvažujte i o havarijním pojištění.

Co budete potřebovat

Ať už sjednáváte povinné ručení po internetu nebo přímo na pobočce, bez potřebných dokumentů se to neobejde. Sebou si určitě přineste občanský průkaz a technický průkaz. Každá pojišťovna má jiné podmínky, podle kterých sestavuje konečnou cenu za povinné ručení. Všechny pojišťovny bude určitě zajímat vaše trvalé bydliště, a již zde se podmínky mohou lišit. Některé pojišťovny totiž u klientů sledují i daný kraj, v němž dotyčný bydlí, neboť je pro ně důležitá statistika nehodovosti. Dále je může zajímat i věk, to s ohledem na schopnosti a dovednosti řidiče (čím starší řidič, tím vyšší riziko nehody). Co se týče automobilu, zajímá je zdvihový objem, značka, typ, stáří vozu a bezpečnostní prvky v něm. Na základě těchto poznatků vám bude sjednáno povinné ručení. Jako důkaz o povinném ručení slouží zelená karta, která má platnost v tuzemsku a v dalších zemích Evropy. V automobilu jí musíte vždy vozit sebou a na vyžádání předložit Policii ČR.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>