Pořiďte si na zahradu solární sprchu

10193271756_b98302b73d_o

Není zahrada, na kterou by se nehodila solární sprcha. Ta je ideálním doplňkem, neboť poslouží k praktickým účelům. Nejenže v teplých letních dnech příjemně ochladí, ale také z velké části zabrání nánosu nečistot do bazénů.

Solární sprchy ušetří mnoho peněz za ohřev vody, neboť ten díky zabudovanému solárnímu panelu závisí pouze na slunečních paprscích, což je energie dodávaná zdarma. Jestliže tedy budete vybírat místo, kam tento doplněk umístíte, tak se snažte zvolit takové, kde slunce svítí nejdéle. V případě místa, kde bývá povětšinu dne stín, ztrácí tento produkt svůj smysl.

Design, který sedne do jakéhokoliv prostředí

Design solárních sprch je navrhnutý zcela neutrálně. Díky tomu tyto produkty zapadnou do jakéhokoliv prostředí, ať již přímo na zahrady nebo na různé pláže či venkovní koupaliště, kde se lze se solárními sprchami taktéž setkat. Stejně tak krásně doplní jakékoliv bazény a nebudou oproti nim příliš kontrastovat.

Solární sprcha má v sobě zabudovaný zásobník na vodu, do něhož se vejde více jak třicet litrů vody, která se může při vyběru  vhodného místa ohřívat téměř po celý den. Teplota vody se nahřívá až do rozmezí 50 – 60° C, což je dostatečná teplota pro osprchování. Samozřejmě je možné nechat produkovat i chladnější vodu.

Ušetřete za výdaje na čištění bazénu

Solární sprchy tedy umožní omytí se před vstupem do bazénu, aniž byste za produkovanou vodu platili nějaké energie, které jsou potřeba na její ohřev. Díky tomu, že se osprchujete, nenanesete do bazénu všelijaké nečistoty a špínu (tráva, hlína, písek a podobně) a také omezíte počet bakterií, které se do bazénové vody dostanou.

Tím pádem vás vyjde levněji i samotná údržba bazénu, neboť nespotřebujete tolik bazénové chemie. V konečném důsledku tedy ušetříte za mnohem více věcí, než jen za samotné energie.

Solární sprchu však lze využít i k jiným účelům než jen k osprchování před vstupem do bazénu. Hodí se i pro osvěžení a omytí po práci na zahradě či po nějaké sportovní aktivitě. Kromě toho se jedná o bezplatný zdroj teplé vody.

Cena solární sprchy není příliš vysoká a můžete jí pořídit v průměru již od 2 000 korun, což lze zaplatit z jedné měsíční výplaty.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>