Plastové bazény pro ty nejlepší vodní radovánky

9165940907_d666da69b0_z

Nebaví vás chodit na plovárnu či veřejná koupaliště a raději byste chtěli mít doma vlastní bazén? Není to žádný problém, neboť vše jde vyřešit pořízením plastového bazénu. Ten nejenže splní veškerá vaše očekávání, ale také získáte určitou prestiž.

Plastové bazény mohou být venkovní i vnitřní. Jestliže tedy máte dostatečný prostor v nějaké místnosti vašeho domku či vily, tak si bazén můžete umístit přímo do interiéru. Vždy je však možnost nechat si vytvořit plastový bazén na vaší zahradě. A ačkoliv se to nemusí zdát, jeho instalace je za velice přijatelné ceny.

Je z čeho vybírat

Provedení bazénů může být různé. Zájemci o plastový bazén mají na výběr z různých tvarů, způsobu zabudování či odstínu zbarvení. V tomto případě jsou nejčastěji pořizovány bazény, které jsou zapuštěny do terénu až po horní okraj. Samotné okolí bazénů je poté možno nechat zarůst nějakým pěkným zahradním trávníkem nebo kolem bazénu vybudovat umělou dlažbu, která dokonale zapadne. Díky položené dlažbě bude vypadat vše ještě honosněji.

Tvar bazénu lze vybrat z několika geometrických prvků, ať je to čtverec, obdélník či kruh. Pokud se vám ani jedna z těchto variant nezamlouvá, tak jsou ještě na výběr atypické tvary, které mohou udělat váš plastový bazén originálním.

Výhody plastového bazénu

Nespornou výhodou plastového bazénu je jeho dlouhá životnost. Kromě tohoto jsou dalšími pozitivními vlastnostmi:

  • pevnost konstrukce
  • snadná údržba
  • odolnost proti UV záření
  • výběr z několika barev

Na zabudování plastového bazénu je dobré najít si speciální firmu, která má s jeho výstavbou zkušenosti. V případě, že jste úplní laici, tak profesionálové udělají naprosto vše za vás, od vytvoření návrhu až po zabudování bazénu.

Na plastové bazény můžete pořídit celou řadu doplňků. Ať jsou to již schůdky, které lze umístit z kraje/rohu bazénu, filtraci, čerpadla, protiproudy či chrliče vody. Tyto prvky výrazně ulehčí údržbu bazénu a zároveň poskytnou více zábavy.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>