Pivní set – místo k sezení při oslavách a akcích

5439382060_5d5f0a90f4_z

Pořádáte zahradní party, oslavu narozenin či jinou společenskou akci, na které se sejde více lidí? Pořiďte si k tomuto účelu takzvaný pivní set. Nejedná se o nějakou speciální sadu piv, jak by mohl název mást, ovšem o něco úplně jiného. Více se dočtete v článku.

Pivní set je zahradním doplňkem určeným k posezení. Je to totiž stůl se dvěma prostornými lavicemi, na které si může sednout větší počet lidí. Tento doplněk se hodí k jakékoliv zahrádce, kde jsou pořádány rodinné sešlosti či posezení s přáteli. U stolu je možné jíst, pít a samozřejmě vést konverzaci, která bude příjemnější z toho důvodu, že všichni sedí pohromadě.

Kov kombinovaný se dřevem

Nejčastěji je pivní set vyráběn z kovu, který je kombinován s dřevěným materiálem. Zatímco nosné prvky a nožičky jsou kovové, aby unesli velkou tíhu, tak samotná deska je ze dřeva. S tím souvisí i jednoduchá údržba, neboť i když se stůl zašpiní, tak jej lze zcela jednoduše očistit.

Lavice jsou pohodlné pro svou prostornost, ovšem nějaký podsedák určitě budete potřebovat, neboť materiál, z něhož jsou vyrobeny, je tvrdý a po pár hodinách sezení by se mohlo dostavit určité nepohodlí.

Pivní set vyniká velkou nosností

Nosnost jedné lavice je až 250 kg, tudíž se na ní bez problémů vejde 3 – 5 lidí. Nosnost stolu bývá podstatně nižší, ale i cca 150 kg je naprosto dostačující, neboť při klasickém posezení, kdy se na stole objeví pouze jídlo a pití, se takové hmotnosti ani nedosáhne.

Konstrukce i nosné desky jsou vyráběny v různých barvách. Zatímco konstrukce bývá zasazena do tmava (černá, tmavě zelená apod.), tak dřevěné plochy mají klasickou barvu, která ideálně splyne s okolním prostředím. Každopádně pivní sety mohou být i kompletně ze dřeva, kdy je vše v jedné přírodní barvě.

Cena pivního setu se liší. Při koupi klasických kovových konstrukcí zaplatíte méně, než za pivní sety ze dřevěného masivu. Konkrétní částku tedy říci nejde, neboť záleží na vašem výběru a požadavcích, které od pivního setu čekáte. Každopádně můžeme říci alespoň cenové rozmezí, které je přibližně od jednoho a půl tisíce korun do sedmi tisíc korun.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>