Pískoviště pro děti

detske-piskoviste

Pískoviště patří všude tam, kde jsou děti. Je to místo, kde si mohou děti bezstarostně hrát. Řešíte otázku, podle čeho vybírat a jaký zvolit materiál? Naštěstí existuje tolik různých druhů a tvarů pískovišť, že si vybere opravdu každý. V dnešní době je hodně oblíbené plastové pískoviště.

Proč mít na zahradě domácí pískoviště

  • Napomáhá rozvíjet jemnou motoriku dětí
  • Chození bez bot po písku je zdravé pro nožní klenbu
  • Vhodné místo pro děti na trávení volného času
  • Výhoda pro rodiče je ta, že mají dítě pořád na očích

Jaký zvolit materiál

Volba správného materiálu je vždy důležitá, tedy i v tomto případě. Zvolit si můžete buď dřevěné, nebo plastové pískoviště. Oboje má své výhody.

Plastová pískoviště – dají se snadno přesunout, protože jsou lehčí. Dostupná jsou v nejrůznějších barvách a tvarech. Vydrží opravdu dlouho a nevyžadují žádnou zvláštní péči a údržbu. Většinou se jedná o pískoviště s krytem, takže písek je chráněn jak před deštěm, tak i před mrazem.

Dřevěná pískoviště – jedná se o přírodní materiál. Nevýhodou ovšem je, že tento materiál potřebuje výraznou péči. Navíc dřevo je těžké, proto zde dochází ke ztížení manipulace.

piskoviste-pro-detiVýrobky

Velkou výhodou je to, že na pískoviště existuje spousta a spousta různých hraček a výrobků. Od dětských kuchyněk, báboviček, kyblíčků až po nákladní auta. Zvláště u malých slečen bývají oblíbené dětské kuchyňky, které si můžete zakoupit na internetu, popřípadě si je i nechat vyrobit na míru. Výrobky na písek vyrábí také americká značka Step2. Na českém trhu je prodává společnost StepTwo. Na jejich internetových stránkách je opravdu velký výběr.

Velikost pískoviště a jeho umístění

Velikost byste měli vybírat hlavně podle toho, kolik dětí si na něm bude hrát. Máte tedy potomků více, je vždy lepší vybrat větší rozměry. Pokud máte dítko jen jedno, vždy je lepší počítat s jeho kamarády. Co se týče umístění, měli byste najít místo takové, které je většinu dne ve stínu a nenachází se přímo u silnice. Přenosná plastová pískoviště menších rozměrů se dnes už dají víceméně umístit kamkoliv. Třeba i na terasu panelového domu.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>