Písková filtrace – způsob, jak se zbavit nečistot v bazénu

7939453082_f0a03d2763_z

Pro zachycení všelijakých nečistot a špíny, která se může dostat do vašeho bazénu, slouží písková filtrace, která využívá přírodních principů na místo různých chemických látek.

Jak funguje písková filtrace

Voda, která je v bazénu napuštěná, prochází přes pískovou filtrační náplň, v níž se zachycují všelijaké nečistoty, které se ve vodě nachází. Celý systém se skládá z pískového filtru s manometrem, ovládacích ventilů (nejčastěji 4 až 6ti cestné) a nesmí chybět ani čerpadlo, na kterém je zachycovač nečistot. Díky pískové filtraci se tak zbavíte různých kamínků, písku, hlíny, hmyzu a dalších nečistot, které se do vody zanesou. Výsledkem je krásně čistá voda, ve které je radost se koupat.

Důkladné čištění bazénu několik hodin

Kompletní proces čištění trvá okolo šesti až osmi hodin. Ideální tedy je nechat nafukovací bazén čistit přes noc, abyste se již ráno mohli krásně vykoupat v čisté vodě. V případě vysokých teplot a u bazénů, které jsou často využívány ke koupání, se doporučuje častější písková filtrace.

Údržba pískové filtrace je velmi nenáročná, neboť pískovou náplň stačí přeprat jednou za pár dnů – v případě menšího zatížení bazénu klidně i jednou týdně. Jestliže bude bazén využíván častěji, doporučuje se alespoň dvakrát do týdne. Zcela vyměnit pískovou náplň stačí jednou za pár let.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>