Odrazová fólie za radiátory

odrazova-folie

Už jste někdy slyšeli o odrazové fólii? Pokud máte postarší dům nebo byt, který nemá zateplený vnější plášť, určitě byste o ní měli popřemýšlet. Odrazová folie za radiátory vám může nějakou tu korunu ušetřit a nejen to.

Zbytečné úniky tepla do zdi za radiátorem se dnes dají velmi snadno řešit. Pokud nechcete platit za energie více, než musíte, řešení existuje v podobě odrazové folie za radiátor. Tento prvek je dnes snadno dostupný nejen na internetu, ale i ve specializovaných obchodech. Odrazová fólie má tu vlastnost že odrazí až 95% tepla, které by jinak za radiátorem směřovalo do zdi. Je vyrobena z izolační pěny, která je na vnějšku potažená hliníkem. Někdo volí jinou možnost, jak od zdi odrazit teplo, ať už je to různým speciálním nátěrem nebo to zkouší za pomoci alobalu, případně polystyrenových desek. Nejlepší možností je ale přímo zakoupit odrazové fólie, kde výrobce zaručuje účinnost. Cena se pohybuje od cca 200 až 300 Kč.

Instalace odrazové fólie

Výhodou je, že instalace odrazové fólie je snadná a takřka vám zabere pár desítek minut. Dostupná je na internetu nebo v hobby marketech. prodává se v rozměrech, které jsou pro instalaci dostačující. V prvé řadě si změřte velikost radiátoru a podle ní vystřihněte odrazovou fólii. Pak se musíte podívat, jak je radiátor na zdi přichycený a podle toho fólii nastřihnout. Většinou stačí fólii za radiátory zasunout, přitisknout a uhladit, ale aby vám lépe držela, doporučujeme koupit oboustraně lepící pásku nebo kobercovku a fólii připevnit.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>