Obrubníky dotváří vzhled chodníku: Jaké vybírat?

chodník

Uvažujete-li o realizaci nového chodníku, určitě byste měli brát v potaz i podobu obrubníků, jež jej ohraničí. Na trhu totiž najdeme hned několik typů, jež se hodí k tomu či onomu druhu dlažby. Pokud nemáte v obrubnících zrovna velký přehled, nevadí. V následujících řádcích vám totiž poskytneme zajímavé informace, jež se vám mohou při pozdějším nákupu tohoto sortimentu nesmírně hodit.

Silniční a chodníkové obrubníky

U silnice musí být tvar obrubníku z horní strany zkosený, ale ne ostrý. Jeho celkový vzhled je masivní, jelikož musí odolat mnohdy i tlaku kola automobilu, jenž se do tohoto prostoru nedopatřením může dostat. Poměrně bytelné betonové obrubníky se dávají i ke klasickým chodníkům vedoucím v místech veřejné komunikace. Najdeme je i před domy jako součásti ulic. Svůj účel logicky splní i v zahradním prostoru, nicméně zde se spíše doporučují zahradní modely.

Zahradní obrubníky okolo domu a do posezení

Pokud chcete vytvořit stylové a funkční pochozí plochy kolo vašeho rodinného domu, vsaďte na zahradní obrubník. Jeho konstrukce není až tak bytelná a z horní strany se vyznačuje oblým tvarem. I z hlediska bezpečnosti při frekvenci pohybu dětí se jedná o optimální variantu. Hodí se fakticky ke každému typu chodníku. Vybírat si jej lze i v nejrůznějších barevných provedeních.

Nezapomeňte na další doplňky

Určitě je třeba vybírat i nejrůznější doplňky nejen k chodníkům, ale i k samotným obrubníkům. Typické jsou hlavně žlaby do dlažby anebo silniční přídlažba či jiné betonové prvky. Jmenovat bychom mohli třeba takové bezbariérové obrubníky mající atypický tvar. Zvolit si můžete jakékoli dle vaší potřeby u společnosti Presbeton. Jisti si můžete být tím, že jak obrubníky, tak i jiné betonové prvky budou dokonale ladit s dlažbou a celkový design pochozích ploch bude neotřelý a vkusný.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>