Nafukovací bazény – typy, velikosti a příslušenství

553157077_0b5b4b80aa_z

Nafukovací bazény bývají stále častějším doplňkem zahrad. Především malé děti v něm najdou zábavu během horkých letních dnů, ale zchladit se po náročné práci mohou i dospělí. Jak tedy správně vybrat nafukovací bazén?

Na velikosti záleží

Bazény mohou mít různé velikosti a také maximální objem vody. Ty menší jsou určeny opravdu jen pro děti, každopádně do nafukovacích bazénů větších velikostí se může vejít i více lidí naráz a využít je tak může celá rodina. Jedná se však o bazény, které jsou určeny pouze k ochlazení nebo k vodním hrátkám. Na nějaké větší plavání to určitě není. Naopak, ideálně se hodí pro výku plavání menších dětí, samozřejmě pod dohledem dospělé osoby.

Nafukovací bazény se s ohledem především na děti vyrábí v různých provedeních a barevných variantách, ať už jde o klasické kruhové nafukovací bazény, podlouhlé bazény nebo bazény ve tvaru nějakých postaviček či zvířátek.

Cena nafukovacích bazénů vás nezruinuje

Nafukovací bazény jsou k dostání za velmi přijatelnou cenu. Celková obsluha je poté velice jednoduchá. Pumpičkou či kompresorem stačí nafouknout horní límec. Napouštěním vody se poté začne zvedat až dosáhne optimální úrovně a dojde k úplnému naplnění bazénu. Pokud použijete do vody například pískovou filtraci a bazénovou chemii, vydrží vám voda v bazénku čistá po celou sezonu.

Dokoupit můžete i doplňky

K nafukovacím bazénům lze získat jako bonus i různé doplňky a to buď za zvýhodněnou cenu nebo zcela zdarma. Jedná se například o bazénovou plachtu, bazénovou chemii či přístavné schůdky, pomocí nichž se bude do bazénů dětem lépe vstupovat. Nezapomeňte ani na různé ošetřující přípravy na vnějšek bazénu, aby nedocházelo k nějakému neočekávanému poškození vlivem slunečních paprsků, apod.

Kdo neholduje nafukovacím bazénům, může si pořídit plastové bazény.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>