Menstruace v nižším věku

4821426457_ee65fd8c0e_z

Menstruace a intimní život spolu úzce souvisí. V poslední době je pozorován trend mírného snižování hranice věku, kdy se první menstruační krvácení dostavuje. Co dělat v takovém případě?

Menstruační cyklus

V průběhu menstruačního cyklu dozrává ve vaječnících ženy nejméně jedno vajíčko. To se během ovulace uvolňuje a je připravené k oplodnění. Během této doby roste v děloze sliznice (výstelka), která je nachystaná pro uhnízdění oplodněného vajíčka. Pokud k oplodnění nedojde, odchází výstelka z těla v podobě menstruačního krvácení. Tento proces se periodicky opakuje každý měsíc.

Návštěva gynekologa

Po prvních měsíčkách je nejvhodnější doba k návštěvě gynekologa. Menstruační krvácení totiž značí, že se z dívky pomalu stává žena. Tím pádem by měla nastat i změna v přístupu k péči o její zdraví. K ženskému lékaři zajděte i v případě, že vaše dcera má výrazně zpožděný nástup menstruace. Absence krvácení ještě v 17 letech může značit nějakou hormonální či fyziologickou poruchu.
Na návštěvu ke gynekologovi by měly jít se svými dcerami vždy jejich matky. Je to mezník v životě každé dívky a potřebují cítit podporu někoho blízkého. Když vaše dcera začne menstruovat, nehrajte si na “mrtvého brouka”. Sedněte si s ní a vše jí vysvětlete. Neuděláte to vy, tak to udělají její kamarádky. Přijdete o úžasnou chvíli ženské sounáležitosti mezi vámi a vaší dcerou.

Menstruace značí, že je dívka fyzicky připravená k reprodukci a tedy k sexu. Znamená to však, že je tomu tak i po psychické stránce? Ne. Intimní život není založen jen na možnosti počít dítě. Je to akord, který dobře zní jen tehdy, pokud jsou všechny jeho tóny správně zahrané. Tělo, rozum i city musí být správně vyvážené. Teprve pak je sex hezký.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>