Lze provozovat sex v těhotenství?

8570833723_8d274ea89b_z

Sex v těhotenství je možný po celou délku trvání, bez nebezpečí pro matku i plod. Neznamená to však, že všechny nastávající maminky po sexu v těhotenství touží.

Sex v těhotenství je možný i bezpečný

Jsou ovšem i sexuální praktiky, které v těhotenství vůbec nejsou doporučovány, dokonce zakázány. Těhotná žena by neměla mít sex s partnerem, kterého nezná. Jestliže se žena infikuje sexuálně přenosnými nemocemi, riskuje, že dojde k přenosu nemoci na dítě. To má často velmi nepříjemné následky. Při sexu v těhotenství se musí pečlivě dbát na hygienické zásady.

Co radí lékař

Gynekolog pravděpodobně nedoporučí sex v případě, že žena již dříve prodělala samovolný potrat, předchozí těhotenství skončilo předčasným porodem nebo se objevilo vaginální krvácení a křeče. Dále v případě, kdy placenta přirůstá ke spodní straně děložního hrdla, dochází k otevírání děložního hrdla nebo při vícečetném těhotenství a samozřejmě v okamžiku, kdy odtekla plodová voda.

Můžeme dítěti při sexu nějak ublížit?

Mnoho párů se obává, že sex v těhotenství může přivodit potrat, především na začátku těhotenství. Není však žádný důvod k obavám. Časné potraty jsou spojeny s abnormalitami nebo vývojovými vadami dítěte. Sex na dítě nemá žádný vliv. Dítě je chráněno plodovou vodou a partnerův penis se ho nemůže dotknout.

Orgasmus může zpustit děložní stahy, tyto stahy jsou však zcela odlišné od stahů, které doprovází porod. Pokud je normální těhotenství orgasmus nemůže vést k předčasnému porodu.

Jaká by měla být poloha v sexu?

Sexuální polohy v těhotenství záleží na pohodlí ženy a jejího partnera. Nedoporučuje se však poloha na zádech. Děloha při této pozici stlačí nervy v zadní části podbřišku a to může být pro ženu nepříjemné. Po porodu tělo ženy potřebuje čas na odpočinek a ozdravení. Většina lékařů doporučuje počkat minimálně šest týdnů po porodu, před tím něž žena začne znovu sexuálně žít.

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>