Který pes je vhodný do bytu?

pes v bytě

Chtěli byste psa, ale žijete v bytě? Rozhodně nepatříte mezi vyjímky. Při výběru je však nutné podle toho vybrat vhodného psa, který není zvyklý od rána do večera lítat po zahradě. Jaká plemena jsou vhodná na chov do bytu?

Lidé si pejska pořizují třeba i kvůli tomu, že jsou sami a chybí jim nějaký parťák. Pes je věrným přítelem, dokáže rozveselit, dodat lidem energii a jednoduše je jím velkým společníkem. Jenže žijete v bytě a ten ne každý pejsek může snést. Je totiž limitován výběhem a tak by mu soužití v těchto podmínkách nemuselo dělat dobře. Ale jsou psi, kteří se na toto přizpůsobí a právě ti jsou vhodní do bytu.

Velikost psa

Roli by měl hrát vzrůst psa. Lépe se vám bude v bytě bydlet s menším pejskem, než nějakým větším plemenem. je to i o nedostatku místa. Pokud někdo bydlí v bytě 1+1 a pořídí si většího psa, i ten nějaké to místo zabere. Kdežto malý pejsek někam zaleze, schoulí se při spánku do klubíčka a ani nevíte, že ho máte vedle sebe. Další, na co byste měli myslet, jsou potřeby psa. Myslíme tím možnosti venčení a také věnování se pejskovi. Tady opět narážíme na fakt, že byste si neměli vybrat temperamentního psa. Ten se potřebuje vydovádět a to nejlépe venku. Zůstane-li půl dne zavřený v bytě, je možné, že vrátíte domů a byt najdete vzhůru nohama. V tomto případě tedy nedoporučujeme Jack Russell teriéra.

Konkrétní plemena psů

Do paneláku se nejčastěji hodí psi menšího vzrůstu. K častému mazlení doporučujeme yorkšírského teriéra, který je snad v tomto ohledu mezi chovateli v poslední době velmi oblíbený. Dále to může být čivava, maltézský pes, bišonek, mopsík nebo pražský krysařík.

Zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>