Kdy jde v módě o zdraví

džíny

Určitě každá z nás zná rčení „pro krásu se musí trpět“. Některé ženy se snaží být za každou cenu přitažlivé, dokonce i za cenu zdraví. V dnešní době už sice neplatí, že si ženy deformují vnitřní orgány nošením korzetů, tak jak to bývalo v minulých stoletích, přesto se i dnes některé trendy dostávají do rozporu se zdravím. A vy o tom možná ani nevíte.

Vysoké podpatky

Většina žen si ve vysokých podpatcích našla zalíbení. Ale ne každá už ví, jak velice nošením těchto bot riskuje. Podpatky, které jsou vyšší než 6 – 8 cm ničí postavení nártu, deformují prsty a v neposlední řadě škodí krční páteři. Vysoké podpatky také přetěžují kolena a kyčle. Řešením je nosit nižší podpatky, a pokud se přesto rozhodnete sáhnout do botníku po 12 centimetrových jehlách, nečiňte tak příliš často. Pamatujte, že čím dříve jste začala vysoké podpatky nosit, tím větší problémy budete v pozdějším věku mít. Pokud vysoké podpatky nosíte jen ve výjimečných případech, dejte si pozor alespoň na nebezpečí podvrtnutého kotníku.

Baleríny

Málokdo by řekl, že i baleríny mají svá negativa, která můžou zasáhnout vaše zdraví. Tento typ bot je sice pohodlný a lze ho zkombinovat s každým oblečením, ale dlouhodobé nošení negativně ovlivňuje držení těla a klenbu nohy. Navíc ploché podrážky mohou způsobit otlačeniny, puchýře a bolesti zad.

Krátká trička

Krátká trička, ještě v kombinaci s bokovými kalhotami, jsou často příčinou bolestivých zánětů ledvin, močových cest či vaječníků. Tento módní hit si schovejte raději na teplé letní dny. Pokud i přesto v chladném počasí vyrazíte v tomto odění, raději si pod bundu uvažte do pasu třeba šálu nebo si vezměte delší svetr, ať své orgány příliš netrápíte.

Těsné džíny

Máte zálibu ve skinny či slim džínách, které jsou v posledních letech hitem? I vy dlouhodobým nošením ohrožujete své zdraví. A to zdraví nervů a svalů vašich nohou. Několikahodinové nošení tohoto typu kalhot může způsobit úbytek citlivosti nohou, různé otoky, jak v oblasti kolenou, tak lýtek či kotníků. Podle odborníků může dlouhodobé nošení způsobit i různé trávicí problémy a bolesti v oblasti pánve či kvasinkové infekce.

Velké a přeplněné kabelky

Obří kabelky jsou již delší dobu centrem dění v oblasti módy. Takovéto kabelky, do kterých nacpete vše, na co si vzpomenete, sice hezky vypadají, ale mohou zásadním způsobem ublížit vašim zádům. V první řadě dochází k deformaci páteře, která pak vede k velkým bolestem. Dále riskujete například vyhřeznutí meziobratlové ploténky. Problémy se zády nezpůsobují jen kabelky, ale i tašky, které se nosí přes jedno rameno. Ze zdravotních důvodů je tedy vhodné nosit batoh, který tolik nezatěžuje páteř. Navíc i v dnešní době se dají koupit batohy se zajímavým potiskem, a tak si i z obyčejného batohu můžete udělat vhodný estetický doplněk.

Zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>