K čemu jsou dobré digitální siloměry

digitální siloměr

Digitální siloměry jsou vhodným řešením pro měření tahové i tlakové síly a některé typy také pro měření tahu a tlaku. Nahradili dnes již méně používané siloměry mechanické, které se skládali z háčku, pružinky a stupnice. Vybrat si můžete z různých druhů, řad a dle finanční dostupnosti. Dražší z nich jsou vybaveny dotykovým barevným displeje a téměř všechny modely mají USB výstupy pro jednodušší přenos dat do PC.

Rozdělení do 4 základních řad:

  1. Řada FS
  2. Řada SH
  3. Řada STO
  4. Řada SP

Digitální siloměry jsou výbornou pomůckou, kterou lze využít při základním měření v průběhu výrobního procesu. Uživatel si nemusí dělat starosti ani s překročením maximální kapacity, jelikož integrovaný snímač je celkem odolný a vydrží překročení stupnice až o 200 %. Měření lze provádět v rozsahu 100 – 500 N s povolenou odchylkou do 0,25 % z měřícího rozsahu. Čím dražší siloměry zakoupíte, tím přesnější hodnota měření.

Siloměr Centrol First

Jednoduchý digitální siloměr sloužící pro měření tažné i tlačné síly. Tento typ je vhodnou pomůckou pro základní měření během výroby. Disponuje moderními technologiemi a kompletní výbavou. Naměřené hodnoty jsou zobrazovány na velkém a přehledném displeji. Aktuální kapacitu snímače měřidla lze pozorovat na pásovém grafu, který se nachází ve spodní části displeje. Model nabízí kvalitu a zároveň nízkou pořizovací cenu. Kromě výhodné ceny vás hned upoutá elegantním designem a jednoduchým provedením, díky kterému je ovládání naprosto nenáročné. Stačí vám k tomu pouze čtyři klávesy, kde si navolíte potřebné náležitosti k měření. Velkou výhodou digitálního siloměru Centrol First je i to, že si jej můžete díky otvorům v jeho zadní části připevnit na měřící stojany.

Tlačítka pro ovládání

  • vyhodnocení maximální naměřené hodnoty
  • volič jednotek měření
  • vynulování
  • on/off (tlačítko červené barvy), ostatní jsou zelené

Tento typ siloměru můžete zakoupit na webových stránkách www.digitalni-silomery.cz.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>