Jaký sport u dětí dle jejich věku

6206026676_2a12c44c92_z

Pohyb u dětí je nezbytný. Jak asi víte, častým problémem je obezita, se kterou přichází i zdravotní problémy. Abyste tento problém nemuseli řešit a vystavovat vaše dítě zdravotnímu riziku, najděte pro něj vhodnou aktivitu. Kdy s ní začít se dozvíte v článku.

Začít můžete již u dětí předškolního věku, měli byste však dbát na to, aby výběr aktivity odpovídal jejich věku, příliš je nezatěžoval a nedocházelo k nedostatečné regeneraci organismu. Nevíte-li si rady, s jakou zátěží u dětí začít, pomoci může učitel nebo trenér. Důležité je, aby mělo dítě chuť a motivaci a snahu překonávat překážky a zdokonalovat se.

Předškolní věk (3 až 5 let)

U těchto dětí je základem rozvoj sportovních aktivit jako přirozenost.Vše by mělo být pod vedením osoby, jež má autoritu, tedy rodiče nebo trenéra.

Mladší školní věk (6 až 11 let)

Věk, kdy děti přišly na chuť zábavě ve formě her a soutěžení. Děti by se měli aktivitám a pohybu věnovat stejnou dobu, jakou prosedí ve školních lavicích. U této věkové kategorie je doporučován příjem 335 kJ/kg hmotnosti na den.

Starší školní věk (11 až 15 let)

Tvoří se vztah k aktivitám a sportu jako povinnost. Děti jsou sportovnější, vytrvalejší a houževnatější. U věku mezi 11 a 13 lety je charakteristický rozvoj rychlostních projevů. Za vhodnost se považují dynamické a rychlostní sporty. Navýšila se i hodnota potřebných kalorií. U chlapců je vhodný příjem 10 000 kJ (2 400 kcal), u dívek 9 200 kJ (2 200 kcal).

Dorosteneceký věk (15 až 18 let)

Dle předpokladů se děti rozlišují na výbušné, silové nebo vytrvalostní. Pode nich pak nachází uplatnění v různých sportovních kategoriích nebo disciplínách. Od kvantity provádění aktivity se přechází na kvalitu. Zvyšují se nároky na trénink. U dorosteneckého věku je doporučen příjem u chlapců 11 500 kJ (2700 kcal) a u dívek 9 600 kJ (2300 kcal).

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>