Jaká psí plemena jsou vhodná do rodiny? Vyberte si správně

pes-do-bytu-jorksir

Přemýšlíte o  tom, že si domů pořídíte čtyřnohého mazlíčka? Ačkoliv se zdá jedno, jaké plemeno si vyberete, není to úplně pravda. Je nutné brát v potaz mnoho faktorů, a protože se jedná o důležitý krok a budete o mazlíčka pečovat celý jeho život, neměli byste výběr podcenit. Jaké plemeno je tedy pro vás nejvhodnější si přečtěte níže.

Tolerance k nejmenším členům domácnosti

V první řadě by vybraná rasa měla být tolerantní nejen k malým dětem, ale také k ostatním psům. Je-li v rodině alespoň jedno dítě, rozhodně není vhodné volit plemena, která mají jakékoliv sklony k agresi. Je dobré tedy vybírat mazlíčka, který bude mazlivým a vhodným společníkem pro děti. Přece jen, bezpečnost nelze nikdy úplně podcenit a musíte zohlednit různá rizika. Oblíbená psí plemena v rodinách jsou například mops, maltézský psík či bišonek.

Zohledněte aktivitu

Také se před koupí musíte přiklonit k tomu, zdali jste rodina aktivní či pasivní, a podle toho pejska vybírat. Jestli jste rodina aktivní, nepořizujte si psíka, který nefandí dlouhým procházkám, a naopak. S tím trochu souvisí také místo, které můžete mazlíčkovi nabídnout. Je potřeba se zamyslet, jestli máte k dispozici maličký byt či velkou zahradu s dostatkem prostoru. Vždycky byste na prvním místě měli myslet na to, jestli dokážete uspokojit všechny zvířecí potřeby. Do malého bytu bez výběhu a zahrady nejsou vhodná ovčácká plemena, husky a další plemena, která jsou zvyklá na hodně pohybu.

Jakého pejska si koupit do bytu?

Obecně platí, že do bytu jsou vhodnější pejsci s kratší srstí, neboť je snadnější udržovat hygienické návyky. Pro lidi, kteří mají na srst alergii, jsou vhodní naháči, jenž jsou bez srsti úplně. Je nutné myslet na potřeby mazlíčka a před tím, než si do bytu psa pořídíte, zvážit všechna pro a proti. Oblíbenou rasou do menších prostor je krysařík, jorkširský teriér či francouzský buldoček. Před koupí pejska si nezapomeňte pořídit všechny nezbytnosti, krmiva pro psy a předměty, které budete k péči potřebovat. Podívat se můžete třeba na stránku www.mujmazlik.cz.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>