Jak zvládnout rozchod

broken-heart-1175724_640

Zlomené srdce, probrečené dny, pocity prázdnoty… Toto všechno přichází ruku v ruce s rozchodem. Smířit se s tím, že je jednou provždy konec, je těžké. Zlomené srdce zahojí především čas, což možná zní jen jako klišé nebo hloupá útěcha, ale opravdu to tak je. Stále ale existuje několik způsobů, jak si dobu zacelování a hojení zkrátit, zpříjemnit a naučit se opět žít.

Věnujte se svým kamarádům

Ne nadarmo se říká, že v nouzi poznáš přítele. Právě pravý přítel vám může být v takto těžké situaci velkou oporou. V přítomnosti přátel často zapomínáme na své starosti a cítíme se trochu lépe. Vyrazte s přáteli někam do společnosti. Hlavně se neschovávejte doma, samotě se po rozchodu snažte vyhýbat.

Relaxujte

Můžete si říct, že rozchod vám přinesl jednu velkou výhodu – máte teď mnohem víc času na sebe. Využijte tento čas například k návštěvě kadeřníka, začněte běhat, posilovat. Vraťte se k zapomenutým koníčkům. V tomto případě vám jakákoliv seberealizace může pomoci zvednout sebevědomí a vrátit se rychleji do normálního života.

Žijete jen jednou

Zajděte se občas někam pobavit, rozptýlit se. Zkuste brát rozchod jako možnost zažít něco nového a jako možnost zkusit se svým životem pohnout dopředu. Zní to možná nepochopitelně, ale za pár měsíců si budete zase užívat života, na bývalého partnera si ani nevzpomenete a možná budete nechápavě kroutit hlavou, jak se vám mohlo po takové osobě stýskat.

Dejte tomu čas

Po rozchodu potřebujete nějaký čas, abyste se se vším nejprve smířili. Nejhorší věc, kterou můžete udělat je ta, že si ihned najdete nového partnera, který vám bude sloužit pouze jako náhražka či náplast. Pokud chcete začít zdravý vztah, musíte se nejdřív zbavit myšlenek na bývalého partnera.  V opačném případě by vám asi nový vztah příliš dlouho nevydržel.

Co po rozchodu rozhodně nedělat

Nepište ani nevolejte

I když vám vaše bývalá láska určitě chybí, zdržte se jakýchkoliv zpráv nebo telefonátů, ve kterých potupně prosíte o návrat nebo o další šanci. Pokud na vás takové nutkání přijde, zavolejte raději svým přátelům a svěřte se jim. Zároveň z telefonu vymažte všechny zamilované zprávy a e-maily, které by vás nutily je stále dokola číst!

Příliš alkoholu škodí

Je v pořádku zahnat smutek nějakou skleničkou vína, ale rozhodně by se z toho neměl stát rituál. Pokud to s alkoholem přeženete, můžete nevědomky vašemu bývalému zavolat či napsat, a to nás přivádí zpátky k bodu 1. Alkohol vám nepomůže zapomenout, naopak může přihoršit vaší, již tak dost vratké, psychice.

Nehledejte vinu jen u sebe

Rozhodně se neutápějte v myšlenkách, že celý rozchod je jen vaše vina a že kdybyste se chovali jinak, zůstali byste spolu. Tady v tomto případě žádné kdyby neplatí. Ať už jste se chovali jakkoliv, stejně přijde pocit viny, že jste mohli udělat něco jinak a lépe. Nechat se unést pocitem viny je ta největší překážka na cestě za uzdravením. Přestaňte si vašeho bývalého partnera idealizovat a naopak se zamyslete nad tím, co vás na něm štvalo a vyzdvihněte si jeho negativní vlastnosti.

Všechno jednou přebolí

Každému trvá různě dlouhou dobu, než se se vším smíří. U někoho se číslo pohybuje v řádu týdnů, u jiného to jsou naopak měsíce. Ale každý jedinec zase najde svůj vnitřní klid, chuť do života a nakonec i chuť začít nový vztah. K ukončení předchozího vztahu jistě existoval nějaký pádný důvod. Dívejte se s radostí do budoucnosti a věřte v lepší zítřky. A třeba v novém partnerovi poznáte opravdové štěstí. Všechno chce jen čas, proto se přestaňte dívat zpátky na to, co bylo, a začněte svůj život zase žít naplno!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>