Jak zrychlit metabolismus

belly-2473_640

Toužíte po skvělé postavě, ale kila stále nejdou dolů? Příčina může být i v tom, že máte příliš pomalý metabolismus. Máme ale pro vás dobrou zprávu. Existuje několik typů, jak ho zrychlit a vy tak do léta můžete získat postavu snů.

Den začněte snídaní

Základním prvkem je pravidelné jídlo. I když plno lidí touto zprávou nebude nadšeno, věřte, že bez snídaně to nejde. Vaše první jídlo dne by mělo být bohaté na živiny. Zkuste tedy nějaké müsli nebo ovesné vločky. To vám zaručeně dodá energii a připraví vaše tělo na celý den.

Jezte hlavně pravidelně

Druhý bod se týká opět jídelníčku. Důležité je, abyste si nastolili pravidelný režim, který budete dodržovat. Měli byste jíst menší porce, ale dodržovat pravidelné intervaly. Optimální pauza mezi jednotlivými jídly jsou dvě až tři hodinky. Zároveň však platí nejíst asi dvě hodiny před tím, než půjdete spát. Tělo pak jídlo hůře tráví. Přes den byste v žádném případě neměli hladovět. Zapomeňte také na nárazové přejídání.

Káva je váš přítel

Kofein obsažený v kávě zvyšuje srdeční frekvenci, dýchání a zlepšuje metabolismus. Tady ovšem platí pravidlo „všeho s mírou“. Nadměrné pití kávy má naopak škodlivé účinky na lidské zdraví. Šálek denně vám však může pomoci k rychlejšímu spalování.

Nezapomínejte na spánek

Ačkoliv se to nezdá, i spánek je důležitou složkou. Pokud spíte méně jak 5 hodin denně, kromě zpomaleného metabolismu a nedostatku energie, vás čeká více zdravotních komplikací. Proto se naučte odpočívat. Zdraví máme jen jedno. Nedostatek spánku také působí na naši psychiku stresově a zpomalení se tím násobí.

Cvičte

Fyzická aktivita zrychluje metabolismus. Má to ale háček. Nesmírně důležité je, aby trénink na začátku trval přiměřeně dlouho, ale nebyl moc intenzivní. Při vysoké intenzitě cvičení, kdy se snažíme ze sebe dostat maximální výkon, tělo nespaluje tuky, jak bychom si přáli, ale bere si naopak energii z glykogenu ve svalech.

Pijte dostatečné množství vody

V momentě, kdy pociťujete žízeň, se vaše tělo „přehřívá“ a metabolismus se logicky zpomaluje. Pakliže si budeme hlídat pravidelný pitný režim, určitě se dostaví pozitivní účinky. Čistá voda je pro funkci a rozvádění živin do našeho těla velmi důležitá.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>