Jak vybrat kvalitní měřidla

měřidla

Žádný kutil se v dílně nemůže obejít bez posuvného měřidla. Je to nezbytná součást, která by neměla chybět v žádném kufříku s dílenským nářadím. Možná si řeknete, že jde jen o obyčejný nástroj k měření, ale brzy vás vyvedeme z omylu.

Vše samozřejmě začíná u těch, kteří se na dílenská měřidla specializují. Především je to pro průmyslové a strojní využití, kde je kladen důraz na maximální přesnost. I z toho důvodu se firma Michovský-TOOLS s.r.o snaží vyjít zákazníkům vstříc se všemi požadavky. Důležité je naslouchat požadavkům, najít společnou řeč, která bude ku prospěchu obou stran a připravit takový výrobek, se kterým bude radost pracovat. A stejné to má i běžný kutil doma, který potřebuje změřit velikost vrtáku, průměr ocelové trubky, apod. K tomu jsou naprosto vhodná posuvná měřítka. Spokojenost s nimi je na místě, jsou skladná, je s nimi snadná práce a hlavně, jsou přesná a spolehlivá, ať už si zvolíte jakýkoliv druh.

měřidlaNení měřidlo jako měřidlo

Ano, v nabídce není pouze jeden typ měřidla, ale najdeme jich celou škálu, jenž se hodí pro různé postupy při měření. Z těch základních rozdělení můžete vybírat mezi analogovými, digitálními nebo extra dlouhými. Analogové patří do té základní řady, většinou nejběžněji používanými. Výhodou je příznivá pořizovací cena. Jsou vyrobeny z nerezové oceli s matně chromovanou stupnicí. K měření slouží jak čelisti pro hloubkoměr, tak i k vnitřnímu měření. Při naměřené hodnotě lze posuv zarazit pomocí aretačního šroubu. Digitální měřidla už jsou o level výše. některá jsou vyrobena z kovového těla s jezdcem. Naměřená hodnota se přímo zobrazuje na LCD displeji. Lepší modely jsou navíc odolné proti prachu a vodě.

Jak už bylo výše popsáno, v žádné dílenské výbavě by neměla chybět kvalitní měřidla. Pro jejich víceúčelovost lze měřit vnější i vnitří rozměry, hloubku i výšku, a to vždy s to nejlepší přesností.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>