Jak vybrat dětské sluneční brýle

5983231651_7890187878_z

Léto je tu! Slunce, teplé počasí, období, na které se většina z nás těší. Radost jistě mají i děti, které tak prázdniny tráví u vody, na táborech nebo u svých babiček a dědečků. I přes to všechno byste měli děti od slunečních paprsků ochránit. Kromě tradičního natření krémem proti opalování byste neměli zapomenout ani na ochranu očí. Kvalitní dětské sluneční brýle jsou neodkladnou záležitostí.

Nejen u sebe, ale i u dětí byste v tomto období neměli zapomínat na péči o zrak. UV záření je sice neviditelné, ale při nedostatečné ochraně může oči člověka nepříjemně poškodit. Zánět rohovky, slzení, neschopnost otevřít oči, to je jen malý výčet toho, co mohou nadělat sluneční paprsky s vaším zrakem. Horší zdravotní komplikace už vedou k návštěvě lékaře. Chcete-li se tomuto všemu vyvarovat, pořiďte dětem kvalitní sluneční brýle. Ty sice nebude nejlevnější, za to ale vašemu dítěti poskytnou maximální ochranu.

Malé děti sluneční brýle nechtějí, co s tím?

Problém může nastat u malých dětí, kterým může být nošení brýlí nepříjemné. Pokud vaše ratolest protestuje, lze ochranu očí řešit například kšiltovkou nebo nějakou jinou pokrývkou hlavy. Čím dřívě ale děti na brýle navyknete, tím lépe. Do deseti let věku dítěte vznikají největší škody na zraku, následky se však mohou projevit později.

Výběr brýlí

Přijdete-li do specializovaného obchodu, v prvé řadě by brýle měli dítěti dobře sedět, samozřejmostí je pohodlnost a praktičnost. Světlo by k očím nemělo pronikat ze stran ani zespoda. Brýle nesmí sklouzávat, musí dobře držet na kořeni nosu. Hmotnost vybírejte co nejmenší. Důležitou součástí je správný výběr skel. UV filtr v brýlích musí být 100%. Doporučený je UV filtr 400. Dělí se do čtyř skupin, z nichž kategorie jedna je pro nejslabší sluneční záření a kategorie čtyři pro nejsilnější sluneční záření, což je např. u moře nebo na horách. Brýle by neměly být příliš tmavé, neboť zorničky se díky tomu více rozšíří a do oka jde více UV záření.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>