Jak správně vybrat kočárek

kocarek

Výběr kočárku není jen o barvě a designu, na což většina maminek zapomíná. Důležité je si uvědomit, na co vše se bude kočárek využívat, jaké funkce by měl mít a velkou roli hraje i konečná cena. V našem článku si řekneme, podle čeho by se budoucí kupující měli řídit a jak si domů odvézt ten nejideálnější kočárek.

Zkuste si říct, co vás jako první zajímalo, když jste začali s výběrem kočárku? Zcela určitě jste na začátku neřešili sklon koleček u trojkolky. A přesto je to velmi důležitá věc. Jak už to tak bývá, většina maminek nejprve řeší barvu kočárku a celkový design. Chápeme, kočárek musí ladit, líbit se nejen vám, ale samozřejmě i okolí a musí být vaší pýchou, protože v něm povezete to nejkrásnější, co vás mohlo v životě potkat. Sázíte-li na při koupi na české výrobce kočárků, jistě budete znát kočárky Patron. Vynikají vysokou kvalitou a bezpečnostní, tudíž se při jejich koupi nemusíte bát nějakého problému. A jak si tedy vybrat ten nejlepší kočárek?

Použití

Měli byste si říct, kde všude budete kočárek využívat, kam s ním budete jezdit, apod. Podle těchto parametrů vybírejte konstrukci a hlavně kolečka. Jste-li sportovně založení a máte rádi procháky přírodou, lesem, atd., je dobré volit sportovnější kolečka, které jsou uzpůsobeny do těchto poměrů. S tím souvisí i konstrukce. Zcela určitě šáhněte po té odlehčené, která pro vás bude přínosná i při nastupování a vystupování v MHD.

Trojkolka nebo čtyřkolka?

Doporučujeme si obě varianty vyzkoušet, protože špatná koupě v tomto případě může znamenat velké zklamání. Obecně se o trojkolce hovoří jako o nestabilním kočárku. To je pravda, ale většinou to platí u těch levnějších variant. Trojkolka se vyrábí i se zdvojenými kolečky vpředu, zde si ale maminky stěžují na to, že se hůře ovládá. Stejné to je při jízdě v zimě na sněhu, to budete s trojkolkou hodně zápasit. Čtyřkolka tyto problémy nemá, rozhodně je díky rozvržení koleček logicky stabilnější a tím se s ní lépe jede za jakýchkoliv podmínek.

Chcete raději trojkombinaci?

Výběrem trojkombinace získáte velkou výhodu, a to, že až si vaše dítě bude pomalu sedat nebudete muset hned řešit koupi sporťáku. Všechno máte doma připraveno a v daném období hlubokou korbu jednoduše nahradíte jiným dílem. Zde by se vám mohly líbit kočárky Firkon nebo kočárky Camarelo, jenž se vyznačují lehkou konstrukcí, prostornou hlubokou vanou a otočnou sportovní nástavbou. Mimo jiné máte možnost volby z několika barevných variant.

kocarek firkonČemu dále věnovat pozornost

  • kolečka – raději ty nafukovací než plastové a raději velká, než ta malá, která se vám v zimě obalí sněhem a nikam se nedostanete.
  • konstrukce – odlehčenou a dobře skladnou. Navíc takovou, aby nebyla šířkou příliš velká a vy se nedostaly např. do výtahu.
  • korba – zvažte její velikost s růstem dítětě. Stačit by vám měla velikost kolem +- 80 cm. Pozor na to, aby dno korby bylo hladké.
  • rukojeť – doporučujeme vybírat kočárky s nastavitelnou výškou rukojetě. Hlavně vysocí tatínkové toto ocení.
  • sportovní sedačka – vyzkoušejte si, aby měla polohování do plného lehu. Je to kvůli případnému spánku dítětě. V sedě to není vhodné.
  • materiál – bavlnu ne, sluníčko z ní vytáhne barvu. Raději volte kvalitnější materiál, odolný proti dešti a pratelný

1 Komentár

  1. Sandra

    Ahoj, kocarky PATRON mohu jen doporucit! Jsou bezpecne a levne. Ja sama jsem koupila jiz druhy od teto znacky – konkretne tento *** a opravdu sama pozitiva 😉 Sandra Ptackova

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>