Zútulněte si bydlení pomocí umění

decoupage

Přestěhovali jste se do svého vytouženého bytečku, vybavili jste si pokoje nábytkem, ale přesto vám v bytě něco chybí? Zejí vaše stěny prázdnotou a bílé zdi na vás působí až depresivně?

Upravte si byt vlasními obrázky

Zvelebte si holé stěny svými výtvory, zapojte fantazii a vrhněte se s nadšením a elánem do malovaných obrázků, keramických dekorací, a zdobí-li vaše parapety květiny v hliněných květináčích, dejte jim nový život a pomocí decoupage z nich udělejte ozdobu vašeho bytu.
Metodou decoupage dokonce můžete navrátit krásu staršímu kusu nábytku, oprýskaný lak nemusíte nutně znovu jen natřít, aby opět zazářil, vhodným výběrem materiálu si lze vytvořit i celou soupravu nábytku a doplňků v jednom stylu.
Většina domácností je přeplácaná spoustou ozdobných předmětů, které k sobě nijak neladí a působí tak chaoticky.
Místo kupovaných obrazů zvolte raději vlastnoručně malované obrazy, které mohou být také vícedílné.
Pokud však nevynikáte v malování, vytvořte obraz abstraktní, malujte, co vás napadne, míchejte barvy, pokoj se rozzáří i například krásně malovanou mozaikou, na kterou si dejte obzvlášť záležet, aby vynikly použité barvy.
Pomocí decoupage zrenovujte si bytové doplňky, které vám bude kdekdo závidět.

Co třeba decoupage

Ubrousky se dá ozdobit dřevěné rámečky na fotky, stojánky, drobné krabičky, konvičky, vázy, květináče apod.
Touto ubrouskovou technikou je nejkrásněji vyzdobená kuchyň ve stylu Provence, tedy když komoda na nádobí, hodiny, květináče, vše nosí jeden ubrouskový kabátek s obrázkem levandule.
Pomocí decoupage je to snadné. Motiv vystřihnete z jakéhokoliv ubrousku, pomocí speciálního lepidla přilepíte na předmět, necháte zaschnout a přelakujete. Předmět lze domalovat pomocí akrylových barev.

Útulný domov

Svůj domov tak můžete měnit třeba podle ročního období.
Základní technika pomocí štětce je jednoduchá, na zvolený předmět přiložte třetí potištěnou vrstvu z ubrousku a opatrně tahem štětce nanášejte lepidlo na ubrousky přes vrchní vrstvu ubrousku. Postupujte od středu k okrajům. Důležité je lehce jej štětcem vyhlazovat tak, aby pod ubrouskem nezůstaly vzduchové bubliny. Poté nechejte vše důkladně zaschnout a nakonec předmět přelakujte bezbarvým lakem.
Základní technika se používá především na plochu se záhyby nebo při lepení malých částí motivu obrázku. Pokud bychom tuto techniku aplikovali na větší plochy, tak počítejte s tím, že se při lepení ubrousek “krabatí” a vytvoří tak malé vlnky. Na lepení větších rovných ploch je lepší využít techniku zažehlování. Tuto techniku lze používat na všechny podklady, jako je dřevo, terakota, plast, kov, sklo či polystyren.

 

Zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>