Jak si vybrat stavební firmu

stavba

Není nic neobvyklého, pokud řešíte stavbu například rodinného domu a chcete jí dát zhotovit stavební firmě. Dokonce to má i svoje výhody. Měli byste však vědět, podle čeho si firmu na stavbu domu vybrat. Ani zde nedělejte unáhlená rozhodnutí. Níže naleznete pár bodů, podle kterých se můžete řídit.

  1. Jako první si vždy musíte říct, co od stavební firmy očekáváte a jaké na ni máte nároky. To znamená, sepište si seznam prací, které od ní požadujete. Musíte také myslet na to, že každá firma si klade jiné podmínky a jinou finanční odměnu.

  2. Vyberte si vhodný čas na zahájení stavebních prací. Uvědomte si, že v zimním období půjde práce pomaleji a může ji zkomplikovat nepříznivé počasí. Měli byste mít připravený větší finanční obnos, neboť musíte brát v potaz také vytápění či jiné poskytnutí komfortních podmínek.

  3. Co je důležité, sledujte reference stavbních firem na internetu. Zkuste se zeptat někoho v okolí, jak byl s danou firmou spokojen, jestli řemeslníci odvedli svoji práci dobře a také to, jak vypadá odvedená práce s postupem času. Všechny tyto body vám mohou pomoci v případě budoucích problémů nebo neshod, pokud nebudete s výsledkem zcela spokojeni.

  4. Stavební firmy si zřejmě určí také různou cenu. V tomto případě neplatí, že čím méně, tím lépe. Je potřeba si zjistit, jestli firma do konečné částky zahrnuje všechny práce, které opravdu potřebujete. Je tedy možné, že firma, která bude požadovat více peněz, vám poskytne lepší komfort a vše to, co jste si přáli. V opačném případě se může stát, že budete muset řešit nedodělávky a hledat nové řemeslníky a vše se nakonec může prodražit. Vždy je lepší objednat si dražší stavební firmy. Ústí vám také nijak nebrání ve výběru a není nutné obvolávat firmy z Prahy, kde se dá předpokládat o jejich větší kvalitě.

  5. Stavební firmu si vybírejte dle blízkosti vašeho bydliště. Stavební firmy Chomutov není správná volba v případě, že bydlíte na druhé straně republiky. Tento fakt by byl nepohodlný pro obě strany. Vždy se snažte najít nějaký kompromis, který bude vyhovovat jak vám, tak i řemeslníkům.

Jedna z firem, která se o stavební záležitosti zajímá, je ABS Bílina. Nabízí veškeré stavební práce, přes výrobu a dodání určitých materiálů až k pomoci s projektováním vašeho nového domu. Na společnost se můžete obrátit také v případě, hodláte-li si pořídit dům/byt na míru a nevíte jak na to.

rekonstrukce

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>