Naučte se vybrat si správně běžeckou obuv

běh

Rozhodli jste se začít běhat? K tomu potřebujete kvalitní běžeckou obuv, která vám vydrží slespoň dvě sezony. Pokud si koupíte levnější obuv, musíte počítat s tím, že i opotřebení bude rychlejší.

Jaké běžecké boty vybrat

Je jedno, proč jste se rozhodli běhat, ale k tomu potřebujete kvalitní běžeckou obuv. Taková kvalitní obuv vám vydrží i dvě sezony. Pokud si koupíte levnější obuv, musíte počítat s tím, že i opotřebení bude rychlejší.

Jednou z nejdůležitějších věcí je vybrat si běžecké boty podle toho, na jakém terénu budete běhat. Můžete běhat po cestě, trávě, škváře nebo na závodišti, ale nejdůležitější je vybrat si tu správnou běžeckou obuv.

Typy běžecké obuvi

* terenní (krosová) obuv – je silnější a některá je opatřena i nepromokavou vrstvou

* silniční obuv – používá se v lehčím terénu

* tretry – používají se na závodní dráze

Samozřejmě při výběru běžeckých bot musíte myslet i na svou váhu. Pokud máte nadváhu, musíte si vybrat boty vysoce odtlumené. Takové boty jsou těžší a dražší, ale běhat v nich, bude příjemnější.

Běžci, kteří jsou lehčí a mají již něco odběháno, tak si samozřejmě vyberou lehčí boty. Ti ušetří peníze, energii a přidají na rychlosti.

Jsou i superlehké modely, ale ty jsou jen na závody, nedá se v nich pohodlně běhat, i jejich životnost je malá.

Nejlepší výběr bot se provádí tím, že v prodejně vám na běžeckém pásu natočí krok a poté si vyberete tu správnou běžeckou obuv. Zní to sice divně, že vám natočí krok na video, ale rozhodnutí je správné, protože špatně vybraná obuv se projeví po běhání několika kilometrů, kdy vás bude bolet celé tělo. Proto je velmi důležité vybrat si tu správnou běžeckou obuv.

Také si můžete do prodejny vzít své staré opotřebované běžecké boty a každý dobrý prodavač vám pomůže vybrat tu správnou obuv, neboť na starých botech pozná jakou máte techniku běhu.

Běžecké boty si zásadně kupujte navečer, kdy jsou chodila nateklé, protože i když budete běhat, tak vám chodila během běhu budou také natékat. Dále si kupujte obuv o jedno číslo větší, neboť prsty by se neměly dotýkat špičky. Noha musí být v obuvi volná a pohyblivá.

Běžecké boty není příliš vhodné nakupovat přes eshop dříve, než si je vyzkoušíte.

Foto zdroj: Foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>