Jak si vybírat správné cloudové služby

cloud

Cloudové služby jsou možností pro firmy, jak snadno, efektivně a levně využívat IT infrastrukturu. Víte na co je potřeba při výběru cloudové služby klást důraz?

Důležitá je bezpečnost a efektivita

Používáním cloudových služeb se firma dostane do situace, kdy nemusí nakupovat zbytečné a drahé servery, licence k operačním systémům, starat se o zálohy dat. I přes toto získá přístup k firemním datům z jakéhokoliv počítače, tabletu či chytrého telefonu. Uložená data jsou k dispozici okamžitě. Cloudové služby vám umožní uložit důležitá i citlivá firemní data na virtuální servery. Odpadnou vám vysoké pořizovací náklady, protože platíte pouze za to, co skutečně využíváte.

Cloudové služby rozšiřujte a rušte podle potřeby

Mnoho firem cloudovým uložištím příliš nedůvěřují. S touto službou však mají možnost spolupráce více poboček, k datům má přístup šéf na služebce i mzdová účetní. Lze propojit sklady, mzdy, chod obchodu či účetnictví. Výběrem kvalitního cloudového úložiště máte jistotu, že jsou data chráněna. Při výběru poskytovatele cloudového úložiště se zajímejte o historii, dostupnost, spolehlivost i zkušenosti poskytovatele.

Proč využívat cloudové služby?

Můžete mít přístup k datům, ať jste kdekoliv. Odpadnou vám náklady na drahé software, správu i údržbu a ušetříte také čas. Můžete zvýšit pracovní výkon zaměstnanců, zefektivnit práci obchodního zástupce i ředitele pobočky. Vaše data jsou chráněna. Využívat můžete neomezené diskové prostory a úložiště či přístup k početním výkonům. Cloudové služby lze využívat zdarma i formou pronájmu. Poplatky jsou velmi nízké a díky rozdělení na několik modulů můžete platit skutečně za využité služby. Je to výhoda oproti často nakoupeným a zbytečným licencím. Využívání cloudových úložišť je stejné jako odesílání emailů nebo používání sociálních sítí.

 

zdroj foto: foter.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>