Jak si udržet pozitivní přístup a myšlení

girl-1245773_640

Každý máme chvíle, kdy se cítíme na dně, bez energie a nejraději bychom se někam schovali před celým světem. Existuje však několik triků, jak se těmto nepříjemným stavům postavit a nadobro s nimi skoncovat.

Začněte cvičit jógu

Cvičení je jeden z nejlepších způsobů navození pozitivní nálady. Neznamená to, že musíte okamžitě vyrazit do posilovny a tam několik hodin týrat svoje tělo. Zkuste začít pozvolna. Vyrazte třeba na hodinu jógy nebo si jen tak zacvičte večer u televize. Uvidíte, že si nejen protáhnete tělo, rozproudíte krev, ale také trochu „dobijete baterky“ a vlijete si do žil čerstvou energii. Minimálně budete mít radost sami ze sebe, že jste pro svoje tělo udělali něco dobrého.

Dobijte si energii

Každý má nějaký způsob, jak čerpá novou energii. Pro někoho je to sport, u někoho práce na zahradě. Každý si musí najít vlastní cestu, jak docílit relaxace. Zkuste na chvíli úplně vypnout a udělat si chvíli pro sebe. Není nic podstatnějšího než se naučit rovnoměrně rozvrstvit čas. Chvíle klidu vás zbaví stresu.

Snažte se být co nejméně negativní

Je určitě těžké být neustále pozitivní, protože ať už chceme nebo ne, někdy nám mysl zahalí pochmurné myšlenky. Důležité je takovou myšlenku podchytit už v samém zárodku a nedovolit jí ovlivnit naší mysl. Nejlepší je si v takové chvíli pustit oblíbenou písničku nebo seriál či film. Prostě nějakým způsobem zaměstnat hlavu a zlé myšlenky odklidit stranou. Ve chvílích nouze je také účinné vzít do ruky nějakou knihu a utéct od reality.

Smějte se na ostatní lidi

Ačkoliv se tento bod zdá poněkud zcestný, neodsuzujte ho předem. Zkuste se víc usmívat na ostatní a uvidíte, že až se vám úsměv vrátí zpátky, zlepší vám to den. Když budete na lidi v okolí protivní a nepříjemní, nikam se neposunete.

Věnujte čas lidem, které máte rádi

Co je nejlepší na špatnou náladu? Kamarádi! Zbytečně se neužírejte doma a vyrazte s partou do kina nebo na večeři. V okruhu blízkých lidí, se kterými si rozumíte, se budete cítit lépe, a zlepší se také vaše nálada a dokážete zapomenout na problémy a starosti. Kamarádi jsou od toho, aby nám pomáhali. Zkuste využít toho, že je máte, a udělejte si hezký večer.

Dělejte si radost

Udělejte si radost, pochvalte se, kupte si něco hezkého na sebe, dejte si velký čokoládový dort.. Existuje takových způsobů, jak se potěšit. A když to neudělá nikdo za vás, tak kdo jiný? Vezměte to do vlastních rukou!

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>