Jak si udržet muže a jeho lásku

pair-707506_640

Smysluplný vztah je jedna z nejcennějších věcí, kterých můžete v životě dosáhnout. I přes všechnu snahu ale někdy dochází k tomu, že se domeček z karet, který jste si tak pečlivě stavěli, během chvíle rozpadne. Jak tomu aspoň částečně zabránit si můžete přečíst v bodech níže.

Nikdy nezapomeňte o sebe pečovat

I když jste svého milého na vzhled ulovila, nezapomeňte si ho jím také udržet. Každý muž touží po atraktivní ženě a to se nezmění, ani pokud žijete v dlouhodobém vztahu. Chcete-li si svého partnera udržet, dokažte mu, že i po letech vám stojí za to, abyste kvůli němu o sebe pečovala.

Važte si společných chvil

Nikdy by vztah neměl dojít do stádia, kdy společný čas berete jako samozřejmost. Bohužel, jak to tak bývá, si na hezké věci brzy zvykneme, a přestaneme si jich vážit. Nikdy rozhodně partnerovi nevyčítejte, že chce jeden večer strávit s kamarády v hospodě místo toho, aby se s vámi díval na televizi. Jistě i vy si sama ráda někdy vyrazíte s kamarádkami na kafe.

Mějte stále vlastní život

Doplňující bod předchozího. V každém zdravém vztahu je důležité mít čas jen sama pro sebe. Není dobré upnout se na partnera a vyžadovat po něm vídat se 24 hodin 7 dní v týdnu. Bohužel volné chvíle a záliby jsou to, čeho se zamilovaní jako první vzdávají. A když si najednou sundáte růžové brýle, zjistíte, že vám vaše koníčky vlastně strašně chybí. V nejlepším případě najděte kompromis, který bude vyhovovat oběma stranám.

Zažeňte nudu

Nuda je strašák každého vztahu. Pokud se muž nudí a není spokojený, hledá si zábavu jinde, třeba v podobě milenky. Jistě, že na začátku vztahu se každý snaží vypadat jako největší dobrodruh a hledá jednu zábavnou věc za druhou. Tato tendence ale s časem opadává a i to může být začátek konce. Snažte se alespoň jednou za čas zkusit něco nového, nový koníček nebo třeba podnikněte výlet. Uvidíte, že spokojenost se dostaví na obou stranách.

Nezapomeňte svého muže dostatečně chválit

Pochval není nikdy dost. Oceňte na něm každou drobnost, se kterou vám věnuje radost. Partner bude potěšený a jistě ho to motivuje do budoucna. Říkejte si, že když ho nebudete dostatečně chválit, udělá to za vás jiná. Pochvala by měla být každodenní součástí vašeho vztahu. Přijdete domů a partner umyl nádobí? Pochvalte ho. Nebo vám jen tak pro radost koupil kytku? Taky ho pochvalte.

Zdaleka se vyhněte ultimátům

Ultimáta jsou jasným zabijákem vztahu! Vyvarujte se jich v každé situaci. Tento zlozvyk vztah rozloží vždycky – ať už postupně či najednou. Jednejte s partnerem jako s vámi rovným. Dejte mu stejnou možnost pro vyjádření názoru a nikdy ho nevydírejte. Ostatně, ani vám by se nelíbilo, kdyby se situace obrátila.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>