Jak si udržet krásné a zdravé vlasy

beauty-15932_640

Vlasy jsou vizitkou ženy. Je třeba o ně náležitě pečovat jako o všechny další části těla. V dnešní době má hodně žen vlasy zničené a poškozené. Existuje však několik tipů a rad, jak si udržet vlasy zdravé a krásné. Není to nic těžkého.

Hydratace je důležitá

Voda je důležitou součástí našeho tělo. Bohužel z tekutin, které nejen během dne přijmeme, naše vlasy získají minimum. Proto je nesmírně důležité přes den pít dostatečné množství vody. Dehydrované vlasy nepůsobí příliš zdravě, ztrácí lesk a hodně se lámou.

Omezte horké teploty

Horký vzduch není pro vlasy vhodný, zvlášť v případě, že je vystavujete vysokým teplotám enormně často. Pokud si vlasy fénujete každý den, nastavte si alespoň studenější vzduch, ať vaše vlasy tolik netrpí. Co se týče použití žehliček na vlasy a kulem, snažte se jejich služby omezit jen na ojedinělé příležitosti. Navíc nikdy před jakoukoliv tepelnou úpravou nezapomeňte na produkty určené pro péči o vlasy vystavené vysokým teplotám.

Pravidelné zastřižení konečků

Konečky vlasů většinou bývají ty, co trpí nejvíce. Nezapomínejte na jejich pravidelné zastřižení, které by se mělo opakovat přibližně každých 6 až 8 týdnů. Stačí zkrátit cca o 1 centimetr a vaše vlasy vám poděkují. Navíc budou růst rychleji a celkově budou působit zdravějším dojmem. A o to nám přece jde, ne?

Nechte je pár dní v týdnu rozpuštěné

Budete se možná divit, ale i každodenní nošení culíků, drdolů, copů či jiných účesů ničí vlasová vlákna. Proto si vymezte pár dní v týdnu na to, kdy schováte gumičku do šuplíku a necháte vaše vlasy jen tak rozpuštěné a dopřejete jim nějaký ten čas na odpočinek a regeneraci. V tomto případě se jedná hodně o to, jaký typ vlasů máte. Jemnější vlasy budou v culíku trpět více a budou se častěji lámat.

Vyberte si správný šampon

Ano, i špatný výběr šamponu může vlasům ublížit. Měly byste ho vždy zvolit podle vašeho typu vlasů. Možná, že vyzkoušíte pár značek, které vám nebudou vyhovovat, ale nakonec jistě najdete svého favorita. Navíc je dobré šampon čas od času změnit, aby si na něj vlasy nezvykly. Účinky by se poté mohly poněkud zmenšit. A nikdy nezapomínejte na kondicionér! To je důležitá součást, pokud chcete mít opravdu zdravé vlasy.

Vitamíny

Pokud jsou vlasy opravdu hodně zničené a poškozené a nic na ně nezabírá, není na škodu sáhnout po nějakém přípravku určeném na vlasy. V lékárnách existuje spousta produktů, které slibují dlouhé, krásné a zdravé vlasy.

Při česání buďte opatrné

Vlasy udržujte nezacuchané a zároveň je česejte velmi jemně a opatrně. Nejlépe je pořídit si hřeben se širokými zuby a kartáč z přírodních štětin, ten bude k vlasům šetrnější. Mokré vlasy češte opravdu šetrně, protože tehdy jsou nejcitlivější a může dojít tak ke znatelnějšímu poškození.

zdroj foto: pixabay.com

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>