Jak se zbavit zápachu z dřezu nebo umyvadla?

dřez

Kdo by neznal ten typický zápach usazenin a zbytků v odtokové hadici od umyvadla nebo dřezu. Smrad, že by jeden pad. A víte, že si můžete doma připravit účinný prostředek, který daný problém vyřeší? Přečtěte si náš recept.

Domácí čistící prostředek na dřez a umyvadlo

Zapomeňte na chemické čistící prostředky v obchodech. Některé jsou sice účinné, ale kdo by dával ty hříšné peníze za pár mililitrů něčeho, co si můžete klidně vyrobit doma. Navíc je náš recept na domácí čistící přípravek ekologicky nezávadný, takže neškodíte životnímu prostředí.

Na přípravu domácího čistího prostředku budete potřebovat:

  • misku
  • 1/2 sklenice citrónové šťávy
  • 1/2 sklenice sody

Postup je následovný. Sodu nasypte do misky, lehce zahřejte citrónovou šťavu a opatrně jí lejte do misky se sodou. Začne se vytvářet pěna, tak opatrně. Vše pořádně promíchejte, aby se soda rozpustila a vlijte do odtoku umyvadla nebo dřezu. Počkejte zhruba 15 minut, aby tekutina začala působit a rozputila všechnu špínu a nečistoty v trubce. A hotovo! Zápach by měl být pryč a odtokové potrubí vyčištěno.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>