Jak na nedostatek hořčíku v těle

magnezium

Nejste schopni se soustředit na práci, kterou vykonáváte, jste stále unaveni , v noci špatně spíte, máte křeče, svalovou slabost a vaše tělo je bez energie?

Jak poznáte, že máte málo hořčíku v těle?

Nejste schopni se soustředit na práci, kterou vykonáváte, jste stále unaveni , v noci špatně spíte, máte křeče, svalovou slabost a vaše tělo je bez energie? Jedním z hlavních důvodů může být, že vám v těle chybí důležitý minerál, a tím je právě hořčík. Bez tohoto minerálu se lidský organismus neobejde. Díky němu tělo získává energii, která souvisí se správným fungováním nervové tkáně, funkce svalů a chrání tělo před toxickými projevy zevního prostředí.

Proto je velmi důležité, aby tělo dostávalo co nejvíce hořčíku, aby organismus pracoval tak, jak má. Je pravdou, že v potravinách, které přijímáme se neustále snižuje, a to díky chemickým hnojivům, neboť tyto zabraňují rostlinám přijímat hořčík přirozenou cestou, a tou je z půdy. Také zpracování potravy není dobré.
Je pravda, že skladba našeho jídelníčku také není velmi dobrá, neboť potraviny jsou bohaté spíš na tuky a cukry. Tím hořčík zůstává ve střevech a nevstřebává se do krve. Málokdo má ve své jídelníčku syrovou zeleninu nebo ovoce. Také káva nebo alkohol jsou velkým nepřítelem hořčíku. Hořčík předchází vyčerpání, stresu a únavě, proto je pro organismus nepostradatelný. Má velkou souvislost s civilizačními chorobami, obezita, infarkt, cukrovka, rakovina i mrtvice. Proto lidé, kteří mají tyto nemoci, mají ve většině případů málo hořčíku v těle.

Příjem hořčíku přírodní cestou

 

* Banány
* Celozrnné výrobky
* Luštěniny
* Zelená listová zelenina
* Oříšky
* Tmavá čokoláda
* Mořské ryby

Hořčík se lépe vstřebává z vody, je tam vyšší biodostupnost než v potravinách a je ve formě iontů. Proto je důležité pít i minerální vody, které by měly mít vyšší obsah hořčíku a nízký obsah sodíku. Také jsou šumivé tablety a nebo tablety, ve kterých je hořčík.
Svaly jsou ze 70% tvořeny vodou, proto hydratace je velmi důležitá, hlavně při výkonu, proto sportovci pijí minerálky, které doplňují hořčík a hydratují svaly.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>