Jak na modeláž gelových nehtů

modelaz nehtu

Upravené a hezky vypadající nehty jsou naší vizitkou. Proto byste neměly péči o ně v žádném případě zanedbávat. Dnes se gelové nehty těší velké oblíbenosti. Lze si je nechat udělat ve specializovaném nehtovém salónu, ale pokud si troufáte, můžete to zkusit i sama doma. Modeláž gelových nehtů rozhodně není nic náročného. Navíc má domácí modeláž několik výhod – je levnější a uděláte si jí přesně tak, jak se vám bude líbit. Díky gelovým nehtům může mít dnes každá žena nádherné ruce, které se tak stanou opravdovou ozdobou a chloubou.

Postup modeláže

 1. Nehet očistíme pomocí papírového polštářku a zbavíme ho tak nečistot a mastnoty
 2. Odsuneme kůžičku kolem nehtu. Kůžičku nikdy nestříháme, ale zatlačujeme
 3. Na nehty nalepíme tzv. tipy (tenoučké plastové nehty, které se lepí na špičku nehtu přírodního). Lepidlo necháme pořádně zaschnout
 4. Tipy zkrátíme kleštěmi na potřebnou délku a poté přepilujeme
 5. Naneseme první vrstvu gelu a dáme ho zapéct do UV lampy
 6. Přetřeme líhem nebo jiným čističem
 7. Dále naneseme barevný gel podle naší libosti a ozdobíme dle volby (razítka, třpytky atd.)
 8. Dáme opět zapéct
 9. Očistíme líhem
 10. Následně aplikujeme modelovací vrstvu gelu a necháme zapéct
 11. Znovu očistíme líhem
 12. Na závěr naneseme kolem nehtového lůžka výživný nehtový olejíček

Výhody gelových nehtů

 • Cenová dostupnost
 • Přirozený vzhled
 • Vysoká odolnost
 • Velký výběr barev a tvarů

UV a LED lampy jsou nezbytným pomocníkem k tvorbě gelových nehtů. V dnešní době si u obou typů lamp můžeme vybrat z velkého množství barev a designů. Přestože UV i LED lampy slouží ke stejnému účelu, najde se v nich několik rozdílů.

UV lampy

UV lampy patří na trhu k cenově dostupnějším než LED lampy. Vybrat si můžete z variant s různým počtem zářivek. Často naleznete lampy s jednou, čtyřmi nebo i šesti zářivkami. Jedna zářivka mívá výkon 9 wattů. Žárovky se ale časem opotřebovávají a je třeba je vyměnit. Obvykle k výměně dochází po 300 hodinách práce, to se ale může samozřejmě lišit. Častěji však vydrží déle, i když samotná UV lampa už nemá takový výkon a doba vytvrzování gelu v takové lampě se může i o několik minut prodloužit.

LED lampy

Většina žen v dnešní době už pomalu začíná přecházet na LED lampy, které využívají místo klasických zářivek LED diody. Zatímco u UV lampy časem dojde na výměnu žárovek, tady se konce jejich životnosti téměř nedočkáte. U LED lamp se totiž uvádí životnost diod až na 5 000 hodin. Přestože mají LED lampy nižší výkon, gel v nich paradoxně vytvrdne rychleji než v UV lampě.

Parafínová vana

Parafínová vana je určená pro zábaly na ruce a nohy. Parafínová lázeň nebo parafínový zábal je to nejlepší pro vaše končetiny. Parafínové lázně sloužily primárně k léčení onemocnění kloubů. V poslední době se ale rozšířily i do oblasti jiné, a to díky své schopnosti zmírnit projevy ztvrdlé, suché a rozpraskané kůže. Parafínový vosk, který se k zábalu používá, obsahuje kolagen, vitamíny, zabraňuje tvorbě vrásek, zlepšuje kvalitu nehtů a také má léčebné účinky.

Výhody parafínové vany a lázně

 • Zjemňuje suchou kůži
 • Zmírňuje bolest kloubů
 • Zlepšuje kvalitu nehtů
 • Uvolňuje svaly na rukou
 • Jednoduché používání

Gel-laky na nehty

Jedná se o gely, které si na nehet nanášíme jako běžný lak na nehty, jen konzistence je o trochu jiná – hustší. Výhodou Gel-laku je snadná aplikace laku a výdrž a pevnost gelu. Gel-lak na nehty bez problémů vydrží 2-3 týdny. Životnost gel laku ale také závisí na mnoha faktorech. Například na kvalitě přírodního nehtu, na dodržení a správné aplikaci gel laku atd. Nanáší se jednoduše štětečkem jako obyčejný lak v 1 nebo 2 vrstvách a každá vrstva se poté vytvrzuje v UV lampě.

Odstranění gel-laku

 1. Jemně přebrousíme vrstvu gel-laku, buďte opravdu opatrné, abyste nezbrousily i přírodní nehet
 2. Vrstvu gel laku odstraníme pomocí acetonu. Důležité je nechat působit kosmetický aceton nejlépe 10 minut.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>