Jak hrát na kytaru

jak-hrat-na-kytaru

Umět hrát na nějaký hudební nástroj není vůbec špatný. Ne každému se ale do toho chce a ne každý na to má vlohy. Nejhorší, co může být, je nucenné hraní díky rodičům. Kdo však má k hudbě hodně pozitivní vztah, poradíme, jak se naučit hrát na kytaru.

Hrát na nějaký hudební nástroj určitě není k zahození. Pokud si myslíte, že k tomu máte vlohy, bavilo by vás to a chcete si prozpěvovat za vlastního doprovodu písně známých interperetů, určitě na nic nečekejte a jděte do toho. My si v dnešním článku řekneme něco o tom, jak se naučit hrát na kytaru. Je to jeden z nástrojů, který, narozdíl třeba od klavíru, prostě dáte do obalu, hodíte na záda a jdete. Jezdíte-li na tábory nebo si s kamarády pronajmete chatu a tak se bavíte, taková kytara jistě přijde vhod.

Možnosti výuky

Internet

Při surfování se dá na internetu najít řada užitečných věcí, mimo jiné i těch, které se týkají hraní na kytaru. Vhod přijdou diskuze a fóra, kde vám mohou přispěvatelé pomoci se základami hraní. Mimo jiné lze dohledat i řada užitečných programů, výukových dokumentů, díky kterým můžete pomalu začít s hraním.

Umělecké školy

nacházejí se takřka v každém městě. Pod dohledem zkušených učitelů začnete krok po kroku se základy hraní na kytaru. Noty, intervaly, stupnice, to vše musíte zvládat. Nebojte se, vše se dá naučit. Pokud to s hraním myslíte vážně, vyhledejte si v okolí vašeho bydliště uměleckou školu a jděte se na vše zeptat.

Soukromé hodiny

Chcete-li, aby se učitel hudby věnoval při výuce pouze vám, lze si zaplatit soukromé hodiny. Někdo tento způsob upřednostňuje, protože chce, aby byla jeho výuce věnována maximální péče. Tento způsob učení se na hudební nástroj není špatný, ale někdy může být cenově dražší.

Literatura

Kolem hraní her na kytaru je i hodně literatury. Knihy nejsou nejlevnější, ale nikde není psáno, že si jí musíte kupovat. Stačí, když navštívíte knihovnu a půjčíte si doporučenou literaturu.

Jak probíhá hraní na kytaru

Zcela určitě se budete učit správný posez a držení kytary, stejně tak správné uchopení trsátka a sklon a rozložení prstů ke strunám. Důležité je i dodržování rytmu a neobejdete se ani bez znalostí not a dalších důležitých aspektů. hraní na kytaru je běh na dlouho trať. Chce to trpělivost, snahu se učit, naslouchat, co vám říká učitel a trénovat. Jen tak docílíte toho, že si pak vybrnkáte i tu nejsložitější písničku a třeba jednou budete s kytarou válet neuvěřitelné hudební kousky.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>